XVII Niedziela Zwykła, 26 lipca 2020

Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

Dziś po każdej mszy św. poświęcenie kierowców i wszelkich pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców.

Jeszcze dziś o godz. 16.00 Msza św. w int. zmarłych fundatorów, dobrodziejów, pielgrzymów, pątników i parafian Świętej Góry Przemienienia w Galewie, po liturgii procesja eucharystyczna na cmentarz. Zapraszamy całą Asystę Procesyjną do udziału w mszy i procesji. Po zakończeniu nabożeństwa spotkanie dla Asysty na Organistówce.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Modlitwa różańcowa prowadzona przez Koło Żywego Różańca z Bratuszyna o godz. 9.00.

W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.  Po mszy św. o godz. 9.00 nowenna do św. Jana Pawła II.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.

O posługę lektora w miesiącu sierpniu proszę mieszkańców Dzierżąznej.

Ofiara na prace prowadzone w naszym Sanktuarium:

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ODPUSTOWĄ   NA PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

W poniedziałek rozpoczynamy 9 – dniowa nowennę przed uroczystością Przemienienia Pańskiego. W dniach nowenny msza św. sprawowana będzie o godz. 17.00 wraz ze specjalnymi modlitwami, na którą zapraszam:

• W poniedziałek mieszkańców Bogdałowa i Woli
  • We wtorek mieszkańców Kalinowej
  • W środę mieszkańców Dzierżąznej, Czarnej Niwy i Józefowa
  • W czwartek mieszkańców Galewa
  • W piątek mieszkańców Bratuszyna
  • W sobotę mieszkańców Wincentowa

Do soboty bardzo proszę o posprzątanie wyznaczonych sektorów. Bezpośrednie przygotowanie kościoła i placu wokół planowane jest na poniedziałek 3 sierpnia.

We wtorek, po wieczornej mszy św. będą do odebrania plakaty zapraszające na nasz odpust. Przedstawicieli poszczególnych wiosek proszę o zgłoszenie się po nie.

Bardzo proszę o zgłoszenie się po mszy św. do Rosarium panów, którzy w czasie odpustu pomogą w zbieraniu ofiar. Tak jak było to w roku ubiegłym proszę, aby z każdej wioski zgłosiło się, co najmniej dwóch mężczyzn.

Jeszcze raz zwracam się z pokorną prośbą do całej Wspólnoty Parafialnej o pomoc sprzątaniu naszej świątyni i w przygotowaniach do odpustu oraz w trakcie jego trwania.

Ze względu na przygotowania do odpustu i sam odpust, KANCELARIA PARAFIALNA będzie zamknięta od 3 do 10 sierpnia włącznie. Wszelkie sprawy, bardzo proszę załatwić w tym tygodniu po mszy św. wieczornej lub po wcześniejszym umówieniu się (sms).