XXII Niedziela Zwykła, 30 sierpnia 2020

Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.

W poniedziałek od godz. 16.00 do 16.50 spowiedź dla dzieci i młodzieży, przed rozpoczęciem roku szkolnego.

We wtorek o godz. 9.00 będzie sprawowana msza św. w intencji społeczności szkolnej: Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników Szkoły Podstawowej w Galewie z Filią w Chrząblicach oraz wszystkich uczniów i ich rodziców.

W środę po mszy św. wieczornej, nowenna do św. Jana Pawła II.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszych modlitwach w te najbliższe dni prośmy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów. Modlimy się także za misje i misjonarzy.

• W czwartek o godz. 16.30 Godzinki do Przemienienia Pańskiego, nowenna i msza św.
  • W piątek:
  • Spowiedź od godz. 7.00 do 7.20 i od 15.15 do 16.45 (tylko)
  • Objazd zgłoszonych chorych od godz. 8.30
  • Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00
  • W sobotę modlitwa różańcowa prowadzona przez Koło Żywego Różańca z Chrząblic o godz. 9.00, zaś od godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W niedzielę (6.09) podczas mszy św. o godz. 11.30 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony oraz prosić o Jego błogosławieństwo na czas prac jesiennych dla rolników.

W tym tygodniu patronujE nam:

• 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.

Dziękując przedstawicielce Dzierżąznej, o posługę lektora podczas mszy św. w miesiącu wrześniu bardzo proszę mieszkańców Kalinowej.

Od przyszłej niedzieli w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku, rozpoczynają się konferencje dla narzeczonych i poradnictwo rodzinne. Terminarz nauk przedmałżeńskich wywieszony jest w gablocie przed kościołem.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.