XXIII Niedziela Zwykła, 6 września 2020

Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września (przypada w nadchodzący piątek), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

Dziś na mszy św. o godz. 11.30 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory oraz prosić o Jego błogosławieństwo dla Rolników i naszej Parafii.

Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Msze św. w naszym Sanktuarium o godz. 9.00 i 17.00.

Nadal pielgrzymujemy i gromadzimy się w wielu maryjnych sanktuariach, aby uczyć się Chrystusa, aby rozwijać w sobie wiarę, nadzieję i miłość w szkole Maryi. Ona raz powiedziała Bogu „fiat” i wytrwała w nim do końca. My również, zachwyceni Jej wzorem, postarajmy się tak pogłębiać naszą przyjaźń z Panem Bogiem, żeby przetrwała wszystkie życiowe burze.

W niedzielę, za tydzień (13.09) podczas mszy św. o godz. 11.30 będziemy dziękować Panu Bogu za 100 lat istnienia jednostki OSP Kalinowa oraz przyzywać Bożego błogosławieństwa dla wszystkich strażaków posługujących na terenie naszej Parafii. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za przyczyną św. Floriana.

Dzieci szkolne bardzo proszę, aby w tym tygodniu przyniosły p. Katechetce wszelkie kontrolki, z nabożeństw, w których uczestniczyły w roku szkolnym 2019 / 2020.

W sobotę (19.09) po mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

W niedzielę (20.09) na mszy św. o godz. 16.00 rozpoczniemy przygotowanie dzieci kl. III SP do przyjęcia I Komunii Świętej.

Narzeczonych planujących ślub w dniu 3.10.2020 bardzo proszę o pilny kontakt w tym tygodniu, jeżeli nie zgłoszą się, ze względów formalnych, sakrament nie będzie mógł być udzielony.

Ofiary Kół Różańcowych przekazane w ostatnim czasie:

  • KŻR z Bratuszyna:
  • KŻR z Chrząblic:
  • KŻR nr 1 z Kalinowej
  • KŻR nr 2 z Kalinowej:

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

Z tej racji, że ze względu na pandemię nie mogły odbyć się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, zachęcam do włączenia się w ogólnopolskie rekolekcje ODDANIE33.pl., które rozpoczną się 8 września. Materiały video i teksty będą udostępniane także na stronie internetowej i FB Parafii oraz w aplikacji na telefon: Sanktuarium w Galewie. Od wtorku codziennie przed mszą św. od godz. 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, w czasie, którego będziemy mogli wysłuchać medytacji na dany dzień. W niedzielę będzie to miało miejsce o godz. 20.30 i zakończy się Apelem Jasnogórskim.

W dniu 26 września 2020 po raz czwarty planowane spotkanie środowisk męskich z całej Polski w Częstochowie tzw. Oblężenie Jasnej Góry. Pielgrzymka nie będzie mogła być zorganizowana w dotychczasowej formule, dlatego też organizatorzy zapraszają Oblężenie gromadziło męskie środowiska w parafiach i w ten sposób spotkać się z Panią Jasnogórską. Szczegóły będą podane na stronie internetowej i FB Parafii.

Powrót na górę