XXIV Niedziela Zwykła, 13 września 2020

Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

Dziś na mszy św. o godz. 11.30 dziękować będziemy Bogu za 100 lat istnienia OSP KALINOWA, na którą zapraszam wszystkich druhów strażaków z jednostek działających na terenie naszej Parafii.

W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest, więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyż. Zgodnie z zarządzeniem Ojca Świętego ofiary zbierane w dniu dzisiejszym do puszek po mszy św., przeznaczone są na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

W poniedziałek po mszy św. wieczornej, nowenna do św. Walentego.

W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

W piątek, w kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za przyczyną Świętego Patrona w naszej świątyni, w niedzielę (20.09) na mszę św. o godz. 16.00.

W sobotę wspominamy rocznicę zjawienia się Matki Bożej w La Salette, oraz będziemy przeżywać Jubileusz Kół Różańcowych naszej Parafii i Dekanatu.

W programie:

  • O godz. 9.00 msza św.
  • O godz. 9.45 nabożeństwo różańcowe
  • O godz. 10.30 Nowenna do Matki Bożej z La Salette i procesja saletyńska (nie będzie tego dnia nabożeństwa o godz. 20.00).

Także w sobotę, po mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z klas VIII SP i I oraz II szkoły ponadpodstawowej.

W niedzielę (20.09) po mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dla chętnych chłopców, którzy pragnęliby służyć przy ołtarzu, jako ministranci, zaś mszą św. o godz. 16.00 rozpoczniemy przygotowanie do I Komunii Świętej. Zapraszam dzieci kl. III SP wraz z rodzicami.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
  • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.

W niedzielę za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

W ramach ogólnopolskich rekolekcji ODDANIE 33, przypominam, że codziennie przed wieczorną mszą św. od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której możemy wysłuchać specjalnej medytacji. W niedzielę adoracja od godz. 20.30 a zakończy się Apelem Jasnogórskim. Materiały dostępne są także na FB i Twitterze Parafii oraz w aplikacji na telefon. Serdecznie zapraszam.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Turku, poszukuje nowych kandydatów na rodziny zastępcze dla dzieci pochodzących, przede wszystkim z terenu powiatu tureckiego. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Powrót na górę