XXVIII Niedziela Zwykła, 11 października 2020

W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.

We wtorek, 13 października o godz. 20.30 sprawowane będzie w naszym Sanktuarium nabożeństwo na zakończenie rekolekcji ODDANIE 33, podczas którego wszyscy chętni, którzy przeżyli ten czas 33 dni, będą mogli oddać się Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy.

W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą sprawowaną w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii we wtorek 20.10 o godz. 11.00, w czasie, której będziemy dziękować także za 100 lat istnienia naszej Szkoły Podstawowej.

W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.

W piątek, 16 października wspominać będziemy 42 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II. Tego dnia mieliśmy przeżywać w ramach Roku Przemienienia Pańskiego, Jubileusz czcicieli św. Jana Pawła II, w 100 – lecie Jego narodzin. Ze względu na stan pandemii, uroczystość będzie miała następujący przebieg:

 • O godz. 20.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy),
 • O godz. 21.00 Nowenna do św. Jana Pawła II,
 • O godz. 21.20 Procesja z relikwiami św. Jana Pawła II na Kalwarię do pomnika Papieża.

W niedzielę, 18 października, o godz. 16.00 msza św. dla dzieci, podczas której uczniowie kl. III SP otrzymają różańce.

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele

 • Jeszcze dziś o godz. 15.30,
 • Od poniedziałku do soboty o godz. 16.30,
 • W niedzielę za tydzień o godz. 15.30.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
 • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
 • 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
 • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.

Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty w tym tygodniu:

 • Dzisiaj od godz. 8.15 do 8.45
 • Od poniedziałku do piątku od godz. 15.30 do 15.50
 • W sobotę od godz. 16.00 do 16.20
 • W niedzielę (za tydzień) od godz. 8.15 do 8.45.

Rodziców dzieci kl. III SP przygotowujących się do I Komunii Świętej, prosimy o zabranie kartki z niebieskiego segregatora, znajdującego się na stoliku pod chórem. (Prosimy nie zabierać koszulki foliowej).

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

W niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 i 11.30 można nabyć w Rosarium nabyć kalendarze na rok 2021 przygotowane przez Wydawnictwo Rolników naszej Diecezji. Dostępne są kalendarze ścienne w cenie: 3,50; 5,00; 7,00 zł oraz Kalendarz Rolników w cenie: 28,00 zł.

Powrót na górę