XXIX Niedziela Z. 18 10 2020

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary.

W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie szczególnie w dobie obecnej pandemii.

Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec, jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec.

Nabożeństwa różańcowe w naszym Sanktuarium:

• Jeszcze dziś i w niedzielę za tydzień o godz. 15.30,
  • Od poniedziałku do soboty o godz. 16.30.

Jeszcze dziś o godz. 16.00 msza św. dla dzieci, w czasie, której uczniowie kl. III SP otrzymają różańce.

W poniedziałek po wieczornej mszy św. nowenna nieustająca do Matki Bożej z La Salette.

W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.

W czwartek na mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Rity z obrzędem poświęcenia róż. Możliwość skorzystania ze spowiedzi będzie tylko od godz. 16.00 do 16.30 !!!.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.
  • 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.

Ofiara na prace prowadzone w naszej parafii:

• Rodzina z Kalinowej:

Dziś taca inwestycyjno – gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

W niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 i 11.30 można nabyć w Rosarium nabyć kalendarze na rok 2021 przygotowane przez Wydawnictwo Rolników naszej Diecezji.

Ze względu na trudną sytuację pandemiczną w naszej Ojczyźnie, bardzo proszę śledzić media społecznościowe naszego Sanktuarium oraz dzielić się informacjami szczególnie ze starszymi, którzy nie mają doń dostępu.

Do czasu odwołania obecnych obostrzeń msza św. niedzielna sprawowana będzie:

• W sobotę o godz. 17.00
  • W niedzielę o godz. 9.00; 11.30; 16.00.

Na chwilę obecną w liturgii (w wewnątrz świątyni) może uczestniczyć ok. 90 osób.

Msza św. z racji 100 – lecia Szkoły Podstawowej w Galewie z Filią w Chrząblicach została przeniesiona na czas, gdy zostanie w miarę opanowana sytuacja pandemiczna oraz zostaną zniesione obecne obostrzenia.