XXX Niedziela Zwykła, 25 października 2020

Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy, jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga.

W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

W czwartek, po mszy św. wieczornej nowenna do św. Michała Archanioła.

W sobotę o godz. 8.00 sprawowana będzie msza św. w intencji zmarłych, którzy odeszli z naszej Wspólnoty w minionym roku, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś o godz. 9.00 nabożeństwo różańcowe w ich intencji. Rodziny tych zmarłych prosimy o przybycie ze zniczem, który w trakcie nabożeństwa zapalony zostanie od Paschału i zaniesiony na grób zmarłego.

W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych.

W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku: 9.00; 11.30; 16.00.

Zgodnie z Komunikatem Kurii Diecezjalnej w dniu 1 listopada, nie będzie mszy św. na cmentarzu.

W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.

W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte.

 • O godz. 8.30 odczytane będą wypominki półroczne
 • O godz. 9.00 msza św.
 • O godz. 11.00 odczytane będą wypominki roczne
 • O godz. 11.30 msza św.
 • O godz. 16.00 odczytane będą wypominki jednorazowe wraz z procesją wewnątrz świątyni.
 • O godz. 17.00 msza św.

W poszczególne dni oktawy urocz. Wszystkich Świętych zapraszam do wspólnej modlitwy (msza św., odczytanie wypominek jednorazowych z danej wioski, procesja wewnątrz świątyni) mieszkańców:

 • We wtorek (3.11) na godz. 18.00 mieszkańców Bogdałowa, Woli i Bratuszyna
 • W środę (4.11) na godz. 18.00 mieszkańców Chrząblic i Izabelina
 • W czwartek (5.11) na godz. 18.00 mieszkańców Dzierżąznej, Czarnej Niwy i Józefowa
 • W piątek (6.11) na godz. 18.00 mieszkańców Galewa i Wincentowa
 • W sobotę (7.11) na godz. 18.00 mieszkańców Kalinowej

Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka możemy to uczynić przez cały miesiąc listopada.

Przed nami ostatni tydzień różańcowy:

 • Od poniedziałku do piątku o godz. 16.30
 • Na sobotni różaniec o godz. 9.00 serdecznie zapraszam w miarę możliwości rodzinnych zmarłych, którzy odeszli z naszej Wspólnoty w ostatnim roku.

Zgodnie z zarządzeniem Władz Państwowych, cała Polska znalazła się od wczoraj w strefie czerwonej.

W związku z tym w nabożeństwach wewnątrz kościoła może uczestniczyć w naszej świątyni do 50 osób ( 1 osoba na 7 m2).

W czasie liturgii głośniki na zewnątrz będą włączone. Osoby, które chciałyby przystąpić do Komunii, a nie będą mogły tego uczynić w czasie liturgii w świątyni, prosimy, by po liturgii podeszły do drzwi prowadzących do zakrystii naszej świątyni.

Jak tylko warunki techniczne będą pozwalały, od dziś każda msza św. i nabożeństwo sprawowane w naszej świątyni będzie transmitowane na kanale YouTube naszego Sanktuarium. Aby transmisje przebiegały bez zakłóceń, zachęcamy do subskrybowania naszego Kanału.  Potrzebnych jest ponad 1000 subskrybentów naszego kanału.  

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

W niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 i 11.30 można nabyć w Rosarium nabyć kalendarze na rok 2021 przygotowane przez Wydawnictwo Rolników naszej Diecezji.

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

Powrót na górę