Urocz. Wszystkich Świętych, 1 listopada 2020

W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem zaświadczyli, że człowiek jest w stanie czynić i pomnażać dobro. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.

Msze św. w naszym Sanktuarium o godz. 9.00; 11.30; 16.00.

Zgodnie z Zarządzeniem Władz Państwowych cmentarze są zamknięte dla nas do poniedziałku włącznie. Prosimy o tym pamiętać.

Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych. Pamiętajmy, że nie ma „święta zmarłych”. W drugim dniu listopada Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Bliskość uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich zmarłych nie jest przypadkowe. Stanowimy bowiem jeden Kościół: my jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.

W poniedziałek, 2 listopada w naszym kościele będą sprawowane trzy Msze Święte w następujących godzinach:

• 8.30 wypominki półroczne
  • 9.00 Msza św.
  • 11.00 wypominki roczne
  • 11.30 Msza św.
  • 16.00 wypominki jednorazowe wraz z procesją wewnątrz świątyni
  • 17.00 Msza św.

Przez osiem pierwszych dni listopada (do 8 listopada) duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Niech nasza troska o zmarłych nie ogranicza się tylko do popularnych „wypominków”. Starajmy się być przy nich częściej i módlmy się za nich. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem. Zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka, odpustu ten możemy uzyskać przez cały miesiąc listopad.

Ze względu na sytuację pandemiczną do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych zapraszam (msza św., wypominki jednorazowe, procesja):

• We wtorek na godz. 18.00 mieszkańców Bogdałowa, Woli i Bratuszyna
  • W środę na godz. 18.00 mieszkańców Chrząblic i Izabelina
  • W czwartek na godz. 18.00 mieszkańców Dzierżąznej, Czarnej Niniwy i Józefowa
  • W piątek na godz. 18.00 mieszkańców Galewa i Wincentowa
  • W sobotę na godz. 18.30 (!!!) mieszkańców Kalinowej.

Jako chrześcijanie pamiętajmy też o bezpieczeństwie i właściwym zachowaniu. Prosimy o zachowanie dystansu, dezynfekcje rąk i zakładanie maseczek.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

• W czwartek o godz. 16.30 Godzinki do Przemienienia Pańskiego, a następnie nowenna i msza św.
  • W piątek:
  • Spowiedź od godz. 7.00 do 7.20 oraz od godz. 15.15 do 16.45 (tylko)
  • Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00.
  • Objazd zgłoszonych chorych od godz. 8.30
  • W sobotę nabożeństwo różańcowe prowadzone przez KŻR nr 2 z Kalinowej o godz. 18.00

W tym tygodniu patronujE nam:

• 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, wielki reformator Kościoła.

Dziękując mieszkańcom Bratuszyna o posługę lektora w miesiącu listopadzie proszę mieszkańców Chrząblic.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

Odpowiadając na zgłaszane prośby i sugestie, za zgodą ks. Biskupa w przyszłą niedzielę msze św. będą sprawowane o godz. 7.00; 9.00; 11.30 i 16.00.

Bardzo proszę potwierdzaj rezerwacje mszy św. na dwa tygodnie przed wskazanym terminem.

Jak tylko warunki techniczne będą pozwalały, od dziś każda msza św. i nabożeństwo sprawowane w naszej świątyni będzie transmitowane na kanale YouTube naszego Sanktuarium. Aby transmisje przebiegały bez zakłóceń, zachęcamy do subskrybowania naszego Kanału.  Potrzebnych jest ponad 1000 subskrybentów naszego kanału.

W niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 i 11.30 można nabyć w Rosarium nabyć kalendarze na rok 2021 przygotowane przez Wydawnictwo Rolników naszej Diecezji.

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

Ostatnio zmieniany sobota, 31 październik 2020 11:26