XXXII Niedziela Zwykła, 8 listopada 2020

Zgodnie z zarządzeniem Władz Państwowych:

1) W liturgii może brać udział 1 osoba na 15 m2, z zachowaniem 2 m dystansu społecznego.

2) osoby biorące udział w liturgii na zewnątrz kościoła zobowiązane są do zachowania dystansu społecznego, nie obowiązuje tu limit 5 osób (Przepis dotyczący 5 osób odnosi się do zgromadzeń w rozumieniu przepisu art. 3 ust. 1 Prawa o zgromadzeniach).

3) We wewnątrz kościoła, jak i na zewnątrz obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa wraz zachowaniem dystansu społecznego. 

Mając na uwadze w / w wskazania od wczoraj w naszym Sanktuarium:

1) W liturgii może wziąć udział do 25 osób. Bardzo prosimy o zajmowanie miejsc wyznaczonych kartami oznaczonymi cyframi, które uwzględnią wskazania zachowania dystansu społecznego.

2) W czasie liturgii głośniki na zewnątrz świątyni będą zawsze włączone.

3) Osoby uczestniczące w liturgii na zewnątrz prosimy, by pamiętały o zachowaniu dystansu społecznego oraz zakryciu nosa i ust. 

4) Liturgia Sakramentu Chrztu i Małżeństwa będzie omawiana z zainteresowanymi, z uwzględnieniem obowiązujących zasad pandemicznych. 

5) Liturgie pogrzebowe odbywać się będą z tzw. dwiema stacjami:

a. Przed liturgią trumna zostaje przywieziona bezpośrednio do kościoła (nie może być otwarta przed liturgią) 

b. Na chwilę obecną po mszy św. może odbyć się kondukt na cmentarz, w którym może wziąć udział tylko najbliższa rodzina

c. Przy grobie może znajdować się tylko najbliższa rodzina, nie wliczając osób z obsługi zakładu pogrzebowego, kapłana, organisty i grabarza. 

W trosce o własne zdrowie, jak i innych, bardzo prosimy do dostosowanie się do w / w zasad wskazanych przez Władze Państwowe. 

 

Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy oraz wsparcie. W tym roku nasze ofiary zostaną przekazane Republice Środkowoafrykańskiej.

W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30; 9.00 oraz o godz. 11.30 w intencji Ojczyzny, która zakończy się modlitwą przy Mogile Powstańczej.

Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu.

W sobotę, po mszy św. wieczornej nowenna do św. Walentego.

W niedzielę za tydzień w par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku o godz. 16.00 zostanie odprawiona msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (tzw. msza trydencka), którą celebrował będzie ks. Marek Bałwas. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

We wtorek 17 listopada planowana jest msza św. za zmarłych nauczycieli i pracowników oświaty. Zmarłych można zgłaszać pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W sytuacji zamknięcie świątyń, liturgia będzie transmitowana.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.
  • 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca niemęczennik w Kościele Zachodnim.
  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.
  • 13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za czasów Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni do chwały ołtarzy.

Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Bratuszyna i Bogdałowa za wykoszenie wyznaczonych terenów w ostatnim czasie.

Bardzo proszę potwierdzaj rezerwacje mszy św. na dwa tygodnie przed wskazanym terminem. W przypadku nie potwierdzenia w tym terminie, będzie wyznaczona inna intencja.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

Od kilku dni prowadzone są transmisje liturgii odbywających się w naszym Sanktuarium. Ze względu na problemy techniczne wynikające nie z naszej Strony, prosimy śledzić Sanktuaryjny kanał YouTube oraz FB, na których zależności od dostępność będzie transmisja. 

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

Ostatnio zmieniany sobota, 07 listopad 2020 20:03
Powrót na górę