XXXIV Niedziela Zwykła: Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata Wyróżniony

Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

Dziś na mszy św. o godz. 9.00 dokonamy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dziś na mszy św. o godz. 11.30 obchodzić będziemy Jubileusz Scholii wraz z Organistą oraz zespołów muzycznych w ramach przeżywanego w naszej Wspólnocie Jubileuszu Przemienienia Pańskiego.

Także dzisiaj na mszy św. o godz. 16.00 nowenna do św. Rity z obrzędem poświęcenia róż. Liturgia będzie transmitowana przez media społecznościowe.

Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

W poniedziałek (23.11.) o godz. 14.00 będzie sprawowane w naszej świątyni nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego, w czasie, którego ks. bp Wiesław Alojzy Mering, Ordynariusz Włocławski dokona zawierzenia naszej Diecezji i Parafii Jezusowi Przemienionemu. Serdecznie zapraszam.

W sobotę (28.11) mszą św. o godz. 17.00 rozpoczniemy Adwent – czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Na mszy zostanie pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny. W przyszłą niedzielę zostanie podany sposób, w jaki będziemy mogli go nabyć. Ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na ogrzewanie naszej świątyni.

W niedzielę (29.11) po mszy św. o godz. 16.00 nowenna do św. Michała Archanioła.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

Ofiara na prace prowadzone w Parafii

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

Bardzo proszę zwracać uwagę na to, gdzie wyrzucamy śmieci z cmentarza. Proszę, by trafiały one tylko i wyłącznie do kontenera, a nie obok !!!.

Od kilku dni prowadzone są transmisje liturgii odbywających się w naszym Sanktuarium. Ze względu na problemy techniczne wynikające nie z naszej Strony, prosimy śledzić Sanktuaryjny kanał YouTube oraz FB, na których zależności od dostępność będzie transmisja.

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).