Niedziela Świętej Rodziny, 27 grudnia 2020

Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przed błogosławieństwem odmówimy modlitwę w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie tych, które przeżywają trudny czas. Dziś na każdej mszy św.  wszystkie pary małżeńskie  naszej parafii będą mogły odnowić przyrzeczenia małżeńskie, które są fundamentem każdej relacji małżeńskiej i rodzinnej.

Zbliża się koniec roku. W czwartek 31 grudnia zapraszamy o godz. 16.00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne wraz z eucharystią, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.

W czwartek 31 grudnia, spowiedź przed I piątkiem miesiąca od godz. 15.15 do 15.45, także tego dnia od godz. 8.30 objazd zgłoszonych chorych.

W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.

W sobotę o godz. 8.00 msza św., a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś o godz. 9.00 nabożeństwo różańcowe, prowadzone przez KŻR z Chrząblic.

O posługę lektora w miesiącu styczniu bardzo proszę mieszkańców Izabelina.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;

– w sobotę 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.

Wizyta duszpasterska – kolęda w formie tradycyjnej nie odbędzie się. Tegoroczna forma kolędy podana zostanie w niedzielę 17 stycznia.

Przypominamy, że obowiązuje nadal dyspensa Biskupa Ordynariusza dotycząca uczestnictwa w niedzielnej mszy św.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

W aplikacji na telefon Sanktuarium w Galewie pojawiają się krótkie katechezy wideo dla przygotowujących się do I Komunii Świętej i Bierzmowania. Zachęcamy do skorzystania z tej formy formacji, szczególnie teraz w dobie pandemii.

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy.

 

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

 

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

 

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

 

Powrót na górę