II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego o godz. 7.00; 9.00; 11.30; 16.00.

Po każdej mszy św. odbędzie się mini Orszak Trzech Króli, w którym przy śpiewie kolęd udamy się do Bramy Jubileuszowej.

Na godz. 11.00 zapraszamy do wspólnego kolędowania wraz Trzema Królami przy żłóbku, ustawionym w naszej Świątyni.

W tym tygodniu I czwartek miesiąca

• O godz. 16.30 Godzinki do Przemienienia Pańskiego, nowenna i eucharystia.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Ofiary złożone w ostatnim czasie:

Przypominamy, że obowiązuje nadal dyspensa Biskupa Ordynariusza dotycząca uczestnictwa w niedzielnej mszy św.

W aplikacji na telefon Sanktuarium w Galewie pojawiają się krótkie katechezy wideo dla przygotowujących się do I Komunii Świętej i Bierzmowania. Zachęcamy do skorzystania z tej formy formacji, szczególnie teraz w dobie pandemii.

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy.

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).