Niedziela Chrztu Pańskiego, 10 stycznia 2021

Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

Jeszcze dziś w par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku o godz. 16.00 msza św. w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego (msza trydencka). Szczegóły na plakacie w gablocie, przed świątynią.

W czwartek, po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Walentego.

Trwamy w Roku św. Józefa, ogłoszonym przez papieża Franciszka w dniu 8 grudnia. Od lutego w każdy wtorek, gdy będzie sprawowana msza św. za zmarłych, o godz. 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, w czasie którego modlić się będziemy za przyczyną św. Józefa, Opiekuna Świętej Rodziny i Kościoła, polecając naszą Parafię oraz zmarłych z naszych rodzin.

Parafialne Koło Caritas, pragnie podziękować wszystkim parafianom, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję  „Adwentowe Drzewko Nadziei 2020”. Wyrazy wdzięczności kierujemy również pod adresem Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w Szkole Podstawowej w Galewie z Filią w Chrząblicach. Podczas Adwentu zorganizowana była zbiórka produktów, które również trafiły do potrzebujących z naszej Parafii. Dzięki tej ofiarności i życzliwości udało się pomóc 22 rodzinom i osobom samotnym.  W ramach ubiegłorocznych akcji „Rodzina Rodzinie – Pomoc dla Rodzin w Syrii”, na początku tego roku (28 stycznia 2020 r.) nasz Parafialny Caritas przekazał uzbieraną kwotę w wysokości 450 zł na konto Caritas Diecezji Włocławskiej. Za każdy gest wsparcia, wrażliwości i życzliwości z serca dziękujemy! Bóg zapłać!

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Sławomir Jarecki, Krzysztof Włodarski, Józef Kowalski. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

Przypominamy, że obowiązuje nadal dyspensa Biskupa Ordynariusza dotycząca uczestnictwa w niedzielnej mszy św.

Za tydzień taca inwestycyjno - gospodarcza. 

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

Na stronie internetowej i FB naszego Sanktuarium, została przedstawiona propozycja tegorocznej kolędy. Ostateczny plan kolędy podany będzie w niedzielę 17 stycznia, po uwzględnieniu aktualnie obowiązujących obostrzeń sanitarnych podanych przez Władze Państwowe.  

W aplikacji na telefon Sanktuarium w Galewie pojawiają się krótkie katechezy wideo dla przygotowujących się do I Komunii Świętej i Bierzmowania. Zachęcamy do skorzystania z tej formy formacji, szczególnie teraz w dobie pandemii.

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy.

 

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

 

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

 

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

Ostatnio zmieniany piątek, 08 styczeń 2021 16:59
Powrót na górę