II Niedziela Zwykła, 17 stycznia 2021

W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

We wtorek, po mszy św. o godz. 17.00 nowenna nieustająca do Matki Bożej z La Salette.

W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

W piątek na mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Rity z obrzędem poświecenia róż.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Józef Szmagaj. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;

– w środę 21 stycznia – św. Agnieszka (†ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.

Zgodnie z Zarządzeniem Biskupa Włocławskiego, od tego tygodnia zapraszam mieszkańców poszczególnych wiosek na mszę św., podczas której będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla nich w nowym roku 2021.

 • Jeszcze dzisiaj zostanie dokonane błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przy Krzyżach w Galewie i Wincentowie (tak jak to miało miejsce na początku Adwentu) dlatego też prosimy o zapalenie świec / zniczy przed bramami / domami od godz. 17.00 do 20.00.
 • Błogosławieństwo przebiegać będzie w następującej kolejności:
 • 17.15 Bratuszyn 28 A, Galew 14,15
 • 17.20 Wincentów (prawa strona do końca, dalej od Sołtysa do Krzyża, przy Krzyżu błogosławieństwo na cztery strony świata
 • 17.35 Galew, według kolejności:
 • nr 13, 4A
 • od świateł do cmentarza (prawa strona)
 • od cmentarza do świateł (prawa strona)
 • nr 3,2
 • Bratuszyn od nr 36 do Kalinowa nr 69
 • Błogosławieństwo na cztery strony świata przy Krzyżu (obok drogi wojewódzkiej)
 • Od nr 16A do końca: prawa strona
 • Od nr 61 do 24 A
 • Od nr 23 do 18 i nr 16

W tym tygodniu, w sposób szczególny zapraszamy przedstawicieli rodzin, mieszkających:

 • We wtorek na godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców Galew górka, wokół cmentarza oraz Bratuszyn przy drodze wojewódzkiej
 • W środę na godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców Galewa od nr 61
 • W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców Galewa od nr 31
 • W sobotę na godz. 16.00 zapraszamy mieszkańców Wincentowa.

 

 • W Mszy św. o godz. 17.00 (w sobotę o godz. 16.00) prosimy, by wziął udział przedstawiciel danego domu, proszę także o zaangażowanie się w przebieg liturgii.
 • Po mszy św. będzie możliwość wzięcia przygotowanego tzw. pakietu kolędowego, w którym znajdziemy m.in.: reprodukcję obrazu Jezusa Przemienionego z naszej kaplicy wraz z tekstem modlitwy jubileuszowej, pamiątkę przejścia przez Bramę Jubileuszową, foldery z tekstem Koronki i Litanii do Przemienienia Pańskiego. Będzie możliwość otrzymania także buteleczki z wodą święconą. Buteleczki te, będą także do wzięcia w ciągu dnia w naszej świątyni (pod chórem).
 • O godz. 18.15 ( w sobotę o godz. 18.00) przeprowadzona zostanie z naszej świątyni transmisja modlitwy Błogosławieństwa Domów, po której prosimy, by każdy w swym domów dokonał pokropienia wodą święconą zabraną z kościoła: mieszkań i obejścia.
 • Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w liturgii w kościele czy łączyć się z zebranymi przez media społecznościowe, przygotowany został tekst liturgii kolędowej przeżywanej w dobie pandemii, w wersji dla rodziny i dla osób samotnych. Tekst do pobrania jest na stronie internetowej naszego Sanktuarium, na FB oraz w aplikacji na telefon naszego Sanktuarium. Bardzo proszę młodzież, by pobrała teksty i przekazała osobom samotnym na wioskach. Za zaangażowanie się, już dziękuję.
 • W przyszła niedzielę od godz. 17.15 będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przy Krzyżach na Dzierżąznej, Czarnej Niwie, Józefowie, Kalinowej, Bogdałowa i Woli. Mieszkańców prosimy o zapalenie świecy / znicza przed bramą / domem między godziną 17.00 a 21.00

Odpowiadając na prośbę niektórych rodzin – z zachowaniem przepisów sanitarnych – istnieje możliwość odwiedzenia rodzin, którego tego pragną i o taką kolędą indywidualną proszą. Dlatego przez najbliższy tydzień istnieje możliwość zgłoszenia takiej chęci w formie telefonicznego zapisu (sms), informacji internetowej (mail), poprzez aplikację na telefon bądź zapisu w zakrystii. Formularz zgłoszenia do pobrania na stronie Parafii, FB oraz w aplikacji na telefon.

Przypominamy, że obowiązuje nadal dyspensa Biskupa Ordynariusza dotycząca uczestnictwa w niedzielnej mszy św.

Dziś taca inwestycyjno – gospodarcza.

W obecnej sytuacji, kiedy zakłady pracy, szkoły i wiele instytucji zostało objętych pracą zdalną, także i parafia, jako instytucja korzysta choćby w części z tej możliwości zdalnego zarządzania. A zatem wychodząc naprzeciw wiernym nasza parafialna strona internetowa będzie w tym tygodniu nieco zmodyfikowana, dając możliwość m.in. składania ofiar przez usługę KWESTONET, dzięki której będziemy mogli skutecznie dokonać wpłaty na konto parafialne. To jest pewna nowość, dlatego osoby chcące korzystać z tej nowej formy bardzo prosimy o zapoznanie się z zamieszczoną w tym tygodniu, na stronie instrukcją. Chcemy także, by w przyszłości była także możliwość zamawiania przez Internet intencji mszalnych.

 

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

W aplikacji na telefon Sanktuarium w Galewie pojawiają się krótkie katechezy wideo dla przygotowujących się do I Komunii Świętej i Bierzmowania. Zachęcamy do skorzystania z tej formy formacji, szczególnie teraz w dobie pandemii.

 

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

 

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

 

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

 

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 styczeń 2021 10:12
Powrót na górę