III Niedziela Zwykła, 24 stycznia 2021

Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

Dziś, w III niedzielę zwykłą, dnia 24 stycznia 2021 roku, wraz z Kościołem powszechnym przeżywamy już po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego.

Zgodnie z decyzją Przewodniczącego KEP, przeżywamy dziś Dzień solidarności z Chorwacją. Po każdej mszy św. składając ofiarę do puszki, możemy wesprzeć poszkodowanych w wskutek trzęsienia ziemi w Chorwacji, jakie miało miejsce na przełomie grudnia i stycznia.

Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;

– we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

– w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

W piątek 29 stycznia, po mszy św. o godz. 18.00 nowenna do św. Michała Archanioła.

 

TRWAMY W PARAFIALNEJ MODLITWIE

O BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

DLA MIESZKAŃCÓW NASZYCH WIOSEK W ROKU 2021.

 

Jeszcze dziś, zostanie dokonane błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przy Krzyżach w Dzierżąznej, Kalinowej, Bogdałowie i Woli (tak jak to miało miejsce na początku Adwentu) dlatego też prosimy o zapalenie świec / zniczy przed bramami / domami od godz. 17.00 do 21.00.

Błogosławieństwo przebiegać będzie w następującej kolejności:

 • 15 Dzierżązna (wieś i przy drodze wojewódzkiej) oraz Kalinowa (przy drodze wojewódzkiej), w następującej kolejności:
 • strona prawa Krzyża, w kierunku Turku, przy drodze wojewódzkiej 
 • strona lewa od Szadowa w kierunku Galewa, przy drodze wojewódzkiej 
 1. wieś strona prawa do Czarnej Niwy 
 2. wieś stron lewa od Czarmej Niwy do drogi wojewódzkiej
 • 18.00 Kalinowa 
 • strona od figury Matki Bożej do końca, w kierunku Pęcherzewa 
 • strona od Pęcherzewa do figury Matki Bożej 
 • w kierunku Bogdałowa Kolonia 29
 • strona od figury Matki Bożej do Gajówki 
 • Gajówka 
 • od Gajówki do figury Matki Bożej 
 • 18.45 Bogdałów i Wola
 • Wola,
 • Od nr 28 do nr 34,
 • Dalej do p. Sołtys,
 • Od krzyżówki w kierunku Krzyża prawa strona do końca,
 • A następnie lewa strona do krzyżówki i dalej do nr 17.

 

W tym tygodniu, w sposób szczególny zapraszamy przedstawicieli rodzin, mieszkających:

 • We wtorek na godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców Dzierżąznej i Kalinowej przy drodze wojewódzkiej
 • W środę na godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców Dzierżąznej - wieś 
 • W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców Bogdałów Kolonia 29, Kalinowa 68, a następnie Kalinowa od nr 7 do nr 30
 • W piątek na godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców Kalinowej od nr 31 do 49
 • W sobotę na godz. 16.00 zapraszamy mieszkańców Kalinowej od nr 50 wraz z Gajówką
 • W Mszy św. o godz. 17.00 (w sobotę o godz. 16.00) prosimy, by wziął udział przedstawiciel danego domu, proszę także o zaangażowanie się w przebieg liturgii.
 • Po mszy św. będzie możliwość wzięcia przygotowanego tzw. pakietu kolędowego, w którym znajdziemy m.in.: reprodukcję obrazu Jezusa Przemienionego z naszej kaplicy wraz z tekstem modlitwy jubileuszowej, pamiątkę przejścia przez Bramę Jubileuszową, foldery z tekstem Koronki i Litanii do Przemienienia Pańskiego. Będzie możliwość otrzymania także buteleczki z wodą święconą. Buteleczki te, będą także do wzięcia w ciągu dnia w naszej świątyni (pod chórem).
 • O godz. 18.30 ( w sobotę o godz. 18.00) przeprowadzona zostanie z naszej świątyni transmisja modlitwy Błogosławieństwa Domów, po której prosimy, by każdy w swym domów dokonał pokropienia wodą święconą zabraną z kościoła: mieszkań i obejścia.
 • Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w liturgii w kościele czy łączyć się z zebranymi przez media społecznościowe, przygotowany został tekst liturgii kolędowej przeżywanej w dobie pandemii, w wersji dla rodziny i dla osób samotnych. Tekst do pobrania jest na stronie internetowej naszego Sanktuarium, na FB oraz w aplikacji na telefon naszego Sanktuarium. Bardzo proszę młodzież, by pobrała teksty i przekazała osobom samotnym na wioskach. Za zaangażowanie się, już dziękuję.
 • W przyszła niedzielę od godz. 17.15 będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przy Krzyżach na Bratuszynie, Chrząblicach, Izabelinie I i II. Mieszkańców prosimy o zapalenie świecy / znicza przed bramą / domem między godziną 17.00 a 21.00

Do środy można jeszcze zgłaszać się na tzw. kolędę indywidualną. Formularz zgłoszenia do pobrania na stronie Sanktuarium.

W minionym tygodniu o Boże błogosławieństwo modlili się mieszkańcy Galewa i Wincentowa. Dziękuję wszystkim, którzy przybyli na eucharystię i łączyli się we wspólnej modlitwie przez media społecznościowe.

W tym tygodniu na kontynuację prac prowadzonych w naszej Wspólnocie oraz na spłatę kolejnej raty za remont organów złożono w sumie kwotę:

Przypominamy, że obowiązuje nadal dyspensa Biskupa Ordynariusza dotycząca uczestnictwa w niedzielnej mszy św.

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

W aplikacji na telefon Sanktuarium w Galewie pojawiają się krótkie katechezy wideo dla przygotowujących się do I Komunii Świętej i Bierzmowania. Zachęcamy do skorzystania z tej formy formacji, szczególnie teraz w dobie pandemii.

 

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

 

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 styczeń 2021 17:47
Powrót na górę