V Niedziela Zwykła, 7 luty 2021

Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

Dziś mija 101 rocznica erygowania przy tej świątyni Parafii pw. Przemienienia Pańskiego i św. Walentego. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy tę wspólnotę stanowili, którzy stanowią i będą stanowić. Rozpoczynamy drugie stulecie naszej Parafii. Niech Bóg Trójcyjedyny nam błogosławi w podejmowaniu dzieł duchowych i materialnych dla większej Jego chwały. Nabożeństwo dziękczynne za Jubileusz 100 – lecia naszej Parafii, planowane jest na czas, gdy ustaną obostrzenia sanitarne. Dziś zaś, wyrażając wdzięczność fundatorom, dobrodziejom, kapłanom posługującym w naszej Parafii, zapalmy świecie w naszych oknach od godz. 19.00 do 21.00. w Godzinie Apelu Jasnogórskiego odmówmy w rodzinie, choć dziesiątek różańca w ich intencji.

W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Helena Karbowa. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

W tym tygodniu patronuje nam:

– w środę 10 lutego – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

 

TRWAMY W PARAFIALNEJ MODLITWIE

O BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

DLA MIESZKAŃCÓW NASZYCH WIOSEK W ROKU 2021.

 

W tym tygodniu, w sposób szczególny zapraszamy przedstawicieli rodzin, mieszkających:

 • W poniedziałek na godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców Izabelina I
 • We wtorek na godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców Chrząblic cz. I (od nr 1 do szkoły)
 • W środę na godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców Chrząblic cz. II (od nr 58 do szkoły)
 • W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy rodziny, które przybyły do naszej Parafii w ostatnim roku oraz te, które nie mogły uczestniczyć w mszy św. „kolędowej” w wyznaczonym terminie.
 • W piątek o godz. 17.30 będzie przeprowadzona z naszego Sanktuarium transmisja Kolędowego Błogosławieństwa Domów, dla tych wszystkich, którzy nie mogli w nim uczestniczyć w wyznaczonych terminach.
 • W Mszy św. o godz. 17.00 prosimy, by wziął udział przedstawiciel danego domu, proszę także o zaangażowanie się w przebieg liturgii.
 • Po mszy św. będzie możliwość wzięcia przygotowanego tzw. pakietu kolędowego, w którym znajdziemy m.in.: reprodukcję obrazu Jezusa Przemienionego z naszej kaplicy wraz z tekstem modlitwy jubileuszowej, pamiątkę przejścia przez Bramę Jubileuszową, foldery z tekstem Koronki i Litanii do Przemienienia Pańskiego. Będzie możliwość otrzymania także buteleczki z wodą święconą. Buteleczki te, będą także do wzięcia w ciągu dnia w naszej świątyni (pod chórem).
 • O godz. 18.30 ( w sobotę o godz. 18.00) przeprowadzona zostanie z naszej świątyni transmisja modlitwy Błogosławieństwa Domów, po której prosimy, by każdy w swym domów dokonał pokropienia wodą święconą zabraną z kościoła: mieszkań i obejścia.
 • Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w liturgii w kościele czy łączyć się z zebranymi przez media społecznościowe, przygotowany został tekst liturgii kolędowej przeżywanej w dobie pandemii, w wersji dla rodziny i dla osób samotnych. Tekst do pobrania jest na stronie internetowej naszego Sanktuarium, na FB oraz w aplikacji na telefon naszego Sanktuarium. Bardzo proszę młodzież, by pobrała teksty i przekazała osobom samotnym na wioskach. Za zaangażowanie się, już dziękuję.

W minionym tygodniu o Boże błogosławieństwo modlili się mieszkańcy Bogałowa, Woli, Bratuszyna i Izabelina II. Dziękuję wszystkim, którzy przybyli na eucharystię i łączyli się we wspólnej modlitwie przez media społecznościowe.

 

ODPUST KU CZCI ŚW. WALENTEGO, WSPÓŁPATRONA NASZEJ PARAFII.

Trwamy w nowennie przed uroczystością św. Walentego,

 • Jeszcze dziś po mszy św. o godz. 11.30, zaś w tygodniu o godz. 16.45 specjalne modlitwy nowennowe.

Odpust ku czci św. Walentego:

 • W sobotę mszą św. o godz. 17.00 rozpoczniemy tegoroczny odpust ku czci św. Walentego. Tego dnia jeszczem będzie msza św. w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego o godz. 19.00.
 • W niedzielę (14.02) dzień Odpustu. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 30 – uroczysta suma; 16.00.
 • Na chwilę obecną, nadal obowiązują obostrzenia sanitarne, dlatego msze św. będą transmitowane oraz będzie włączone nagłośnienie zewnętrzne.
 • Kaznodzieją odpustowym będzie Jakub Przybylski z Kongregacji św. Filipa Nerii na Świętej Górze w Gostyniu, zaś tegorocznym sumistą będzie nasz rodak ks. prof. Bogumił Gacka, ze Zgromadzenia Księży Mariannów.
 • Zapraszając wszystkich na uroczystości odpustowe, proszę byśmy pamiętali, że przeżywamy je w reżimie sanitarnym.

Przypominamy, że obowiązuje nadal dyspensa Biskupa Ordynariusza dotycząca uczestnictwa w niedzielnej mszy św.

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy. Możemy także składać ofiary poprzez stronę internetową naszego Sanktuarium: podstrona KWESTONET.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

W aplikacji na telefon Sanktuarium w Galewie pojawiły się kolejne katechezy dla dzieci komunijnych i bierzmowanych. Proszę bardzo się z nimi zapoznać. Przygotowujących się do Bierzmowania, bardzo proszę o odebranie z zakrystii materiałów na Wielki Post – bardzo ważne !!!

 

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

 

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

 

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

 

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

 

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

Ostatnio zmieniany sobota, 06 luty 2021 10:24
Powrót na górę