VI NZ: Odpust ku czci św. Walentego Wyróżniony

ODPUST KU CZCI ŚW. WALENTEGO, WSPÓŁPATRONA NASZEJ PARAFII.

  • Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.
  • W sobotę mszą św. o godz. 17.00 rozpoczęliśmy tegoroczny odpust ku czci św. Walentego. Tego dnia była jeszcze sprawowana msza św. w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego o godz. 19.00.
  • Dziś w dzień Odpustu, Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 30 – uroczysta suma; 16.00.
  • Na chwilę obecną, nadal obowiązują obostrzenia sanitarne, dlatego msze św. będą transmitowane oraz będzie włączone nagłośnienie zewnętrzne.
  • Kaznodzieją odpustowym jest Jakub Przybylski z Kongregacji św. Filipa Nerii na Świętej Górze w Gostyniu, zaś tegorocznym sumistą będzie nasz rodak ks. prof. Bogumił Gacka, ze Zgromadzenia Księży Marianów.
  • Zapraszając wszystkich na uroczystości odpustowe, proszę byśmy pamiętali, że przeżywamy je w reżimie sanitarnym.

 

W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.

Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9.00 i 17.00.

Już na początku Wielkiego Postu zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Dariusz Dąbrowski z Kongregacji św. Filipa Nerii z Gostynia, a odbędą się w dniach od 14 do 17 marca. Postarajmy się tak zorganizować czas, by mogli w nich uczestniczyć wszyscy nasi bliscy. Bądźmy też dobrymi apostołami i podzielmy się tą informacją z sąsiadami, przyjaciółmi, znajomymi. Niech to będzie dla każdego z nas nie tylko okazja do refleksji nad swoim życiem, osobistego nawrócenia, ale przede wszystkim spotkanie z miłosiernym Bogiem, który po raz kolejny wychodzi nam naprzeciw.

W pierwszy piątek rozpoczętego Wielkiego Postu modlitwą i postem wynagradzajmy Bogu za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. To bardzo trudny temat, trzeba więc żarliwej modlitwy o nawrócenie sprawców i uzdrowienie dotkniętych tym doświadczeniem.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30, zaś  w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30 gorzkie żale z rozważaniem pasyjnym.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu zakończyły się msze św. tzw. „kolędowe”. Więcej informacji, podam w przyszłą niedzielę.

Przypominamy, że obowiązuje nadal dyspensa Biskupa Ordynariusza dotycząca uczestnictwa w niedzielnej mszy św.

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy. Możemy także składać ofiary poprzez stronę internetową naszego Sanktuarium: podstrona KWESTONET.

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

W aplikacji na telefon Sanktuarium w Galewie pojawiły się kolejne katechezy dla dzieci komunijnych i bierzmowanych. Proszę bardzo się z nimi zapoznać. Przygotowujących się do Bierzmowania, bardzo proszę o odebranie z zakrystii materiałów na Wielki Post – bardzo ważne !!!

 

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

 

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

 

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

 

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

 

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

Powrót na górę