II Niedziela Wielkiego Postu, 28 lutego 2021

W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

We wtorek, po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Jana Pawła II.

W czwartek wspominamy św. Kazimierza, królewicza. Msza św. za zmarłe Kazimiery i zmarłych Kazimierzów o godz. 17.00. Bliski zmarłych proszę zgłaszać w zakrystii, po mszy św.

W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa, zaś jeszcze dziś i w niedzielę za tydzień Gorzkie Żale o godz. 15.30.

Także w piątek w Świetlicy Wiejskiej w Kalinowej, od godz. 9.00 do 13.00 będzie prowadzona zbiórka krwi, w ramach akcji „100 litrów na 100 lecie Parafii”.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek o godz. 16.30 Godzinki do Przemienienia Pańskiego wraz z nowenną.

W piątek:

• Okazja do spowiedzi od godz. 7.00 do 7.20 oraz od godz. 15.15 do 16.25 (tylko).
  • Objazd zgłoszonych chorych od godz. 8.30
  • Miłosierdzia wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.

W sobotę o godz. 9.00 różaniec wynagradzający, prowadzony przez Koło Żywego Różańca nr II z Kalinowej

Dziękując mieszkańcom Galewa, o posługę lektora w miesiącu marcu proszę mieszkańców Dzierżąznej.

W sobotę (6.03) spotkanie liturgiczne dla kandydatów do Bierzmowania, po mszy św. o godz. 17.00.

W niedzielę (7.03) po mszy św. o godz. 16.00 spotkanie liturgiczne z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Rekolekcje parafialne rozpoczną się w sobotę 13 marca, mszą św. o godz. 17.00 i trwać będą do środy, 17 marca. Poprowadzi je ks. Dariusz Dąbrowski z Kongregacji Św. Filipa Nerii na Świętej Górze w Gostyniu. Przeżywać je będziemy wraz ze św. Józef: „ NASZ DOM – DOMEM MARYI I JÓZEFA”. Na ich zakończenie zostanie poświęcona figura Świętego, która stanie na zewnątrz naszej świątyni. Program rekolekcji w gablocie przed kościołem.

DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ:

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy. Możemy także składać ofiary poprzez stronę internetową naszego Sanktuarium: podstrona KWESTONET.

W aplikacji na telefon Sanktuarium w Galewie pojawiły się kolejne katechezy dla dzieci komunijnych i bierzmowanych. Proszę bardzo się z nimi zapoznać.

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).