III Niedziela Wielkiego Postu, 7 marca 2021

Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

Jeszcze dziś o godz. 15.30 Gorzkie Żale, zaś w piątek o godz. 16.30. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale wyjątkowo o godz. 11.00.

W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

W niedzielę (14.03) o godz. 11.30 sprawowana będzie msza św. w intencjach składanych za przyczyną św. Walentego, a po liturgii nowenna do Świętego.

W sobotę, mszą św. o godz. 17.00 rozpoczynamy święty czas Rekolekcji Wielkopostnych, które prowadzić będzie ks. Dariusz Dąbrowski ze Świętej Góry w Gostyniu. Podczas mszy św. w sobotę i w niedzielę oddamy nasze domy w opiekę św. Józefa.

PROGRAM REKOLEKCJI:

Sobota/Niedziela

Msze św. z naukami rekolekcyjnymi:

W sobotę o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.30; 16.00.

Przeczyste Serce w brudnym świecie

Ofiarowanie domu św. Józefowi

Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00; 11.00; 16.00; 18.00.

Duchowa genealogia, czyli kto kogo zrodził?

Nabożeństwo błogosławieństwa pokoleń

Przesuń kamień ze św. Józefem z Cotignac

Nabożeństwo kamienia i wody

Opiekun rodzin i Kościoła

Możliwość przyjęcia szkaplerza św. Józefa

Spowiedź w środę od godz. 8.30, 10.30; 15.30; 17.30. Konfesjonały będą w tych samych miejscach, jak w podczas Adwentowego Dnia Skupienia.

W ubiegłą niedzielę złożono ofiary na prace prowadzone w naszej parafii w wysokości:

Mieszkańcy Wincentowa złożyli ofiarę na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego w wysokości:

DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ:

• RAFAŁ PAWEŁ KWIATOSZ, kaw. zam. we Wrocławiu i MAGDALENA PIECHOCKA, pan., zam. w par. tutejszej – zapowiedź III
  • BŁAŻEJ ŁASZKIEWICZ, zam. w par. tutejszej i IZABELA MARIA KAŹMIERCZAK, pan., zam. w par. tutejszej – zapowiedź II

WW aplikacji na telefon Sanktuarium w Galewie pojawiły się kolejne katechezy dla dzieci komunijnych i bierzmowanych. Proszę bardzo się z nimi zapoznać.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy. Możemy także składać ofiary poprzez stronę internetową naszego Sanktuarium: podstrona KWESTONET.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).