IV Niedziela Wielkiego Postu, 14 marca 2021

Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.

Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne, w których będzie uczestniczyła także młodzież i dzieci. Poprowadzi je ks. Dariusz Dąbrowski ze Świętej Góry w Gostyniu. Będą trwały do środy włącznie według planu umieszczonego na plakatach i na stronie internetowej parafii. To szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Zatroszczmy się o bliskich i przyjaciół, żeby mogli się spotkać ze Słowem – Jezusem Chrystusem. Przygotujmy się rzetelnie do spowiedzi świętej, którą przeżyjemy we wtorek i w środę. Pamiętajmy, że pełne uczestnictwo w rekolekcjach, spowiedź, Komunia Święta, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego pozwalają nam uzyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy szansę, jaką daje nam Kościół.

PROGRAM REKOLEKCJI

 

Sobota/Niedziela

Msze św. z naukami rekolekcyjnymi:

W sobotę o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.30; 16.00.

Przeczyste Serce w brudnym świecie

Ofiarowanie domu św. Józefowi

Poniedziałek 

Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00; 11.00; 16.00; 18.00.

Duchowa genealogia, czyli kto kogo zrodził?

Nabożeństwo błogosławieństwa pokoleń

 

Wtorek

Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00; 11.00; 16.00; 18.00.

Przesuń kamień ze św. Józefem z Cotignac

Nabożeństwo kamienia i wody

Środa

Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00; 11.00; 16.00; 18.00.

Opiekun rodzin i Kościoła

Możliwość przyjęcia szkaplerza św. Józefa

 

Spowiedź w środę od godz. 8.30, 10.30; 15.30; 17.30. Konfesjonały będą w tych samych miejscach, jak w podczas Adwentowego Dnia Skupienia.

W sposób szczególny od poniedziałku do środy na msze św. o godz. 16.00 zapraszamy dzieci.

  • Po mszy św. będą wręczane dzieciom komunijnym: medaliki, książeczki do nabożeństwa oraz Nowy Testament, dlatego też w poniedziałek proszę o obecność dzieci komunijne z I grupy, we wtorek z II grupy, w środę z III grupy.

W sposób szczególny od poniedziałku do środy na msze św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież.

  • Po mszy św. spotkanie z Ojcem Rekolekcjonistom dla bierzmowanych, dlatego też w poniedziałek proszę o obecność młodzież z I grupy (kl VIII SP), we wtorek z II grupy (kl. I szkoły średniej) w środę z grupy III (kl. II szkoły średniej).
  • Tych, którzy nie dostarczyli jeszcze zgód od rodziców, proszę o uczynienie tego do środy włącznie.

W dniach rekolekcji kancelaria będzie nie czynna.

Dziś o godz. 11.00 Gorzkie Żale.

W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.

W piątek, mija kolejna rocznica śmierci poprzedniego proboszcza naszej Parafii. Msza św. w intencji ks. Stanisława Gołębiewskiego, sprawowana będzie o godz. 16.00.

Tego dnia o godz. 16.30 będziemy mogli uczestniczyć w nowennie do św. Józefa, zaś o godz. 17.00 msza św. za zmarłe Józefy i zmarłych Józefów. Bliskich zmarłych można zgłaszać, po mszy św. w zakrystii.

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30, zaś w niedzielę za tydzień Gorzkie Żale o godz. 15.30.

W piątek (19.03) kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W naszym rejonie mamy do wyboru następujące trasy:

Błogosławionego Bogumiła

Turek

Uniejów

42 km

Matki Boskiej Fatimskiej

Turek

Obrzębin

50 km

NMP Królowej Polski

Turek

Obrzębin

44 km

Przemienienia Pańskiego

Turek

Galew

41 km

Rozpoczęcie wszystkich tras będzie w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku, mszą św. o godz. 20.00. Zapraszamy.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 19 marca – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Świętej Rodziny.

 

DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ:

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy. Możemy także składać ofiary poprzez stronę internetową naszego Sanktuarium: podstrona KWESTONET.

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

 

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

 

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

 

 

Powrót na górę