V Niedziela Wielkiego Postu, 21 marca 2021

Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

W ubiegły piątek przeżywaliśmy uroczystość św. Józefa, opiekuna Kościoła. Przez najbliższe 30 dni, po każdej mszy św. odmawiać będziemy litanię do Świętego Opiekuna Pana Jezusa. Zachęcam także do odprawienia nabożeństwa do przeczystego serca św. Józefa w pięć pierwszych śród miesiąca. W naszym Sanktuarium będziemy je sprawować od kwietnia do sierpnia.

Jeszcze dziś o godz. 15.30 Gorzkie Żale, zaś w piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa.

W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.30; 9.00 i 17.00.

W czasie grudniowej nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wielu z naszych parafian podjęło duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Zachęcam, by także z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć takie zobowiązanie modlitewne. Szczegóły w folderach wyłożonych w przedsionku kościoła.

Za tydzień rozpocznie się najważniejszy tydzień w roku liturgicznym, dlatego też, pomimo wszystko weźmy udział osobiście czy duchowo w uroczystościach Wielkiego Tygodnia.

W Niedzielę Palmową msze św. z poświęceniem palm o godz. 7.00; 9.00; 11.30; 16.00. Przed mszą św. o godz. 11.30 odbędzie się procesja z palmami wokół świątyni. Jeżeli warunki atmosferyczne będą pozwalały, liturgia sprawowana będzie z balkonu naszej świątyni.

Pół godziny przed każdą mszą św. będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi (spowiadać będzie ks. Piotr S.).

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Ofiary na dekoracje Grobu Pańskiego:

  • Mieszkańcy Bogdałowa: 
  • Mieszkańcy Bratuszyna: 
  • Mieszkańcy Galewa: 
  • Mieszkańcy Dzierżąznej, Czarnej Niwy i Józefowa: 

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy. Możemy także składać ofiary poprzez stronę internetową naszego Sanktuarium: podstrona KWESTONET.

Dziś taca inwestycyjno – gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

 

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

 

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

Powrót na górę