II Niedziela Wielkanocna: Miłosierdzia Bożego, 11 kwietnia 2021

Aktualne zasady i ograniczenia dotyczące walki z pandemią koronawirusa w zakresie organizowania uroczystości religijnych

Obowiązuje limit osób, które mogą uczestniczyć w uroczystościach religijnych.

Obowiązkowe jest również zakrywanie nosa i ust.

W kościołach obowiązuje limit osób

– max. 1 osoba na 20 m2,

przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.

W związku z tym, wewnątrz naszej świątyni może uczestniczyć w liturgii do 20 osób.

Do kościoła można wejść przez zakrystię ok. 15 min. przed rozpoczęciem liturgii.

Przed wejściem należy dokonać dezynfekcji rąk oraz wziąć numerek, który umożliwią zajęcie wskazanego miejsca w ławce.

Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)

Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami.

Dziś o 15.00, w godzinie miłosierdzia, zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.

Wśród różnych inicjatyw podejmowanych w Roku Rodziny oraz św. Józefa chcemy zapewnić lepsze warunki mieszkańcom naszego Diecezjalnego Domu Dziecka Caritas we Włocławku. Dlatego ofiary tradycyjnie zbierane dziś w Niedzielę Bożego Miłosierdzia na cele charytatywne przeznaczone będą na remont pokoi i wymianę mebli w dziecięcych pokojach.

W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

W środę, po mszy św. wieczornej nowenna do św. Walentego.

Dziękując mieszkańcom Dzierżąznej, o posługę lektora podczas mszy św. w miesiącu kwietniu proszę mieszkańców Kalinowej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Teresa Wójcik. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

W ubiegłym czasie przedświątecznym rodziny z Bratuszyna, Galewa, Izabelina, Kalinowej złożyły ofiary na prace prowadzone w naszej Wspólnocie.

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy. Możemy także składać ofiary poprzez stronę internetową naszego Sanktuarium: podstrona KWESTONET.

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

Ostatnio zmieniany sobota, 10 kwiecień 2021 09:37