IV Niedziela Wielkanocna, 25 kwietnia 2021

Aktualne zasady i ograniczenia dotyczące walki z pandemią koronawirusa w zakresie organizowania uroczystości religijnych

Obowiązuje limit osób, które mogą uczestniczyć w uroczystościach religijnych.

Obowiązkowe jest również zakrywanie nosa i ust.

W kościołach obowiązuje limit osób

– max. 1 osoba na 20 m2,

przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.

W związku z tym, wewnątrz naszej świątyni może uczestniczyć w liturgii do 20 osób.

Do kościoła można wejść przez zakrystię ok. 15 min. przed rozpoczęciem liturgii.

Przed wejściem należy dokonać dezynfekcji rąk oraz wziąć numerek, który umożliwi zajęcie wskazanego miejsca w ławce.

Ze względu na obostrzenia:

Msze św. w niedziele oraz wszystkie w tygodniu od 1 maja będą sprawowane z balkonu naszej świątyni.

Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przed błogosławieństwem i w ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

Jeszcze dziś, z racji wspomnienia św. Marka ewangelisty, o godz. 15.30 modlitwy o urodzaje wraz z procesją.

W czwartek o godz. 20.00 nowenna do św. Michała Archanioła wraz z procesją do figury przy symbolicznej mogile powstańczej.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.

W sobotę:

• Modlitwa różańcowa wraz z nabożeństwem majowym, prowadzona przez Koło Żywej Róży z Chrząblic o godz. 9.00 (nabożeństwo będzie sprawowane z balkonu świątyni).

W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe:

• W sobotę o godz. 9.00
  • W niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.

Dziękując mieszkańcom Kalinowej o posługę lektora podczas liturgii mszy św. proszę mieszkańców Bogdałowa.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Piotr Zagozda. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.

W sobotę 8 maja o godz. 9.00 sprawowana będzie msza św. za zmarłe Stanisławy i zmarłych Stanisławów. Bliski, można zgłaszać po mszy św. w zakrystii.

Ze względów organizacyjnych w przyszłą niedzielę suma sprawowana będzie wyjątkowo o godz. 11.00. Wszystkich parafian, prosimy o udział w mszach o godz. 7.00; 9.00; 16.00 oraz w sobotę o godz. 17.00.

Na sumę w przyszłą niedzielę zapraszamy szczególnie rodziny dzieci kl. III SP.

UWAGI ORGANIZACYJNE:

• Podczas mszy św. o godz. 11.00 kościół będzie zamknięty. Nie będzie możliwości wejścia do środka.
  • Ławki bezpośrednio przed balonem zarezerwowane są tylko i wyłącznie dla dzieci kl. III SP oraz ich rodziców. Wejście na plac furtką od strony plebanii.
  • Wszystkich pozostałych wiernych prosimy by uczestniczyli w liturgii mszy św. za ogrodzeniem kościoła w lesie na wysokości stacji Drogi Krzyżowej.
  • Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi na dzień dzisiejszy obostrzeniami sanitarnymi, uczestnicząc w liturgii mszy św. zobowiązani jesteśmy do zakrycia ust i nosa maseczką oraz zachowania dystansu społecznego.

JUBILEUSZ PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

W ramach trwającego Jubileuszu Przemienienia Pańskiego w dniach od 10 do 20 maja miały się odbyć Jubileusze Sołectw należących do naszej Wspólnoty Parafialnej. Przedstawicieli zainteresowanych sołectw, które chciałyby, by taki Jubileusz odbył się, proszę o kontakt z Kustoszem Sanktuarium do 8 maja.

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy. Możemy także składać ofiary poprzez stronę internetową naszego Sanktuarium: podstrona KWESTONET.

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

Ostatnio zmieniany piątek, 23 kwiecień 2021 16:58