V Niedziela Wielkanocna, 2 maja 2021

Aktualne zasady i ograniczenia dotyczące walki  z pandemią koronawirusa w zakresie organizowania uroczystości religijnych

Obowiązuje limit osób, które mogą uczestniczyć w uroczystościach religijnych.

Obowiązkowe jest również zakrywanie nosa i ust.

W kościołach obowiązuje limit osób

– max. 1 osoba na 20 m2,

przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.

W związku z tym, wewnątrz naszej świątyni może uczestniczyć w liturgii do 20 osób.

Do kościoła można wejść przez zakrystię ok. 15 min. przed rozpoczęciem liturgii.

Przed wejściem należy dokonać dezynfekcji rąk oraz wziąć numerek, który umożliwią zajęcie wskazanego miejsca w ławce.

Ze względu na obostrzenia:

Msze św. w niedziele oraz wszystkie w tygodniu od 1 maja są sprawowane z balkonu naszej świątyni.

Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

Dziś nowenna do św. Jana Pawła II po mszy św. o godz. 16.00.

Dziś SUMA wyjątkowo sprawowana będzie o godz. 11.00, w sposób szczególny dla dzieci z kl. III SP oraz ich rodziców. W związku z tym:

• Parafian prosimy, by uczestniczyli w mszach o godz. 7.00; 9.00 czy 16.00
  • Na mszy św. o godz. 11.00 nie będzie możliwości wejścia do wnętrza świątyni
  • Ławki przed balkonem są przeznaczone tylko i wyłącznie dla dzieci kl. III SP oraz ich rodziców i rodzeństwa.
  • Wszystkich pozostałych uczestników mszy św. o godz. 11.00 bardzo prosimy, by uczestniczyli w mszy św. za ogrodzeniem kościelnym, w lesie na wysokości stacji Drogi Krzyżowej.
  • Przypominamy, że zgodnie z wskazaniami Władz Państwowych i Sanitarnych, zobowiązani jesteśmy do zasłonięcia nosa i ust maseczką oraz zachowania dystansu społecznego.

Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele o godz. 9.00 i 17.00.

Po mszy św. o godz. 9.00 przejdziemy pod symboliczną mogiłę Powstańców Listopadowych, gdzie będziemy modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

Nabożeństwa majowe w tym tygodniu będą sprawowane:

• Od poniedziałku do piątku o godz. 16.30
  • W sobotę, po mszy św. o godz. 9.00.

We wtorek przypada wspomnienie św. Floriana patrona Strażaków. Druhny i Druhów Strażaków z jednostek OSP Chrząblice, Galew i Kalinowa, zapraszamy w niedzielę 9.05 na mszę św. o godz. 16.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o godz. 17.00 pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Kapłani przyjdą do chorych przed południem.

• Okazja do spowiedzi od godz. 7.00 do 7.20 oraz od 15.15 do 16.25 ( Sakrament sprawowany będzie na dworze.
  • Objazd zgłoszonych chorych od godz. 8.30
  • Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 (Adoracja z balkonu naszej świątyni, gromadzimy się przed nim).

W sobotę o godz. 9.00 msza św. za zmarłe Stanisławy i zmarłych Stanisławów. Bliskich można zgłaszać po mszy św. w zakrystii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + KRYSTYNA KOKORZYCKA, + KRYSTYNA ROSIAK, + STANISŁAW ANTOSIK. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;

– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

JUBILEUSZ PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

W ramach trwającego Jubileuszu Przemienienia Pańskiego w dniach od 10 do 20 maja miały się odbyć Jubileusze Sołectw należących do naszej Wspólnoty Parafialnej. Przedstawicieli zainteresowanych sołectw, które chciałyby, by taki Jubileusz odbył się, proszę o kontakt ze Kustoszem Sanktuarium do 8 maja.

Jubileusze sołectw: Bogdałów, Chrząblice i Galew odbędą się w wyznaczonych terminach, zaś sołectwa Kalinowa wyjątkowo 31 maja we wspom. Nawiedzenia NMP.

Jubileusz sołectwa rozpoczynać się będzie mszą św. o godz. 16.00 w intencji mieszkańców. Więcej szczegółów podane będzie podczas mszy św. z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy. Możemy także składać ofiary poprzez stronę internetową naszego Sanktuarium: podstrona KWESTONET.

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).