VI Niedziela Wielkanocna, 9 maja 2021

 

Aktualne zasady i ograniczenia dotyczące walki z pandemią koronawirusa w zakresie organizowania uroczystości religijnych

Obowiązuje limit osób, które mogą uczestniczyć w uroczystościach religijnych.

Obowiązkowe jest również zakrywanie nosa i ust.

W kościołach od ubiegłego wtorku obowiązuje limit osób

– max. 1 osoba na 15 m2,


przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.

 

Do kościoła można wejść tylko głównymi drzwiami i zająć należy oznaczone miejsce.

 

Przed wejściem należy dokonać dezynfekcji rąk.

 

Ze względu na obostrzenia i rekomendację Władz Państwowych oraz Sanepidu:

Msze św. w niedziele oraz wszystkie w tygodniu są sprawowane z balkonu naszej świątyni, jak tylko będą pozwalać warunki atmosferyczne.

 

                     

Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą, na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

Przez cały maj codziennie nabożeństwa majowe:

  • Dziś i w niedzielę za tydzień po mszy św. o godz. 11.30
  • Od poniedziałku do soboty, po mszy św. o godz. 17.00

Jeszcze dziś na mszy św. o godz. 16.00 modlić się będziemy w intencji Druhen i Druhów Strażaków oraz ich rodzin. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, która zakończy się przy figurze św. Floriana obok mogiły powstańczej.

 

W poniedziałek, wtorek i środę Dni Krzyżowe ze szczególną modlitwą o urodzaje.

  • W poniedziałek, wtorek i środę modlitwa wraz z procesją o godz. 15.30. Zapraszamy.

W czwartek rozpoczynamy 9 – dniową nowennę przed uroczystością św. Rity z Casii. Specjalne modlitwy nowennowe, po mszy św. o godz. 17.00, zaś w niedzielę po mszy św. o godz. 16.00.

W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.

W piątek przed mszą św. wieczorną, o godz. 16.45 nowenna do św. Walentego.

Także w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Po zakończeniu modlitw nowennowych w piątek  (14.05) spotkanie dla wszystkich grup kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania (kl. VIII SP, l. I i II szkoły średniej – spotkanie na zewnątrz, przed balkonem).

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

  • ZBIGNIEW ADAM KOWALSKI, kawaler, zam. w par. Malanów i MAGDALENA GMACH, panna, zam. w parafii tutejszej – zapowiedź I

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.

Trwamy nadal w Jubileuszu Przemienienia Pańskiego, który został ustanowiony przez Biskupa Włocławskiego w 100 – lecie erygowania naszej Parafii, a na który Penitencjaria Apostolska z woli papieża Franciszka udzieliła specjalnego odpustu zupełnego. Korzystajmy z tego daru. W ramach tego Jubileuszu, w tym tygodniu przeżywać będziemy Jubileusze Sołectw należących do naszej Parafii.

I tak:

  • W poniedziałek zapraszamy mieszkańców Bogdałowa i Woli
  • We wtorek zapraszamy mieszkańców Bratuszyna
  • W środę zapraszamy mieszkańców Chrząblic
  • W sobotę zapraszamy mieszkańców Galewa.

Modlitwa rozpoczynać się będzie zawsze mszą św. o godz. 16.00 w intencji mieszkańców, a następnie od godz. 18.00 na wioskę uda się kapłan z Najświętszym Sakramentem, by pobłogosławić domu i obejścia. Na zakończenie błogosławieństwa nabożeństwo majowe przy krzyżu lub figurze z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Znakiem chęci przyjęcia błogosławieństwa jest otwarta brama i palący się przy niej znicz.

Kolejność błogosławieństwa podana będzie podczas mszy św. w danym dniu.

 

W ostatnim czasie złożono ofiary na prace prowadzone w naszej Wspólnocie na łączną kwotę:

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

 

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

 

W ubiegłą niedzielę, podczas mszy św. o godz. 11.00 uczniowie kl. III SP przystąpili po raz pierwszy do Sakramentu Spowiedzi i Eucharystii. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy po mimo wyjątkowych warunków atmosferycznych uczestniczyli w uroczystości. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowania i przebieg uroczystości: p. Katechetce, Służbie Liturgicznej wraz z Kościelnymi, p. Organiście, Druhom Strażakom z Galewa, Rodzicom dzieci kl. II SP za posprzątani terenu wokół świątyni i wewnątrz.  

Dziękuję Dzieciom i ich Rodzicom, za całoroczne przygotowywanie się do tego dnia, w warunkach, po raz drugi, dość szczególnych i trudnych, za zaangażowanie się w przebieg uroczystości oraz dar ołtarza w postaci: 4 świec liturgicznych oraz dwóch mikrofonów pojemnościowych wraz ze statywami dla naszej Scholii.

 

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy. Możemy także składać ofiary poprzez stronę internetową naszego Sanktuarium: podstrona KWESTONET.

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

 

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

 

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

Powrót na górę