Wniebowstąpienie Pańskie, 16 maja 2021

Aktualne zasady i ograniczenia dotyczące walki z pandemią koronawirusa w zakresie organizowania uroczystości religijnych

Obowiązuje limit osób, które mogą uczestniczyć w uroczystościach religijnych.

Obowiązkowe jest również zakrywanie nosa i ust.

W kościołach od ubiegłego obowiązuje limit osób

– max. 1 osoba na 15 m2,
przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.

Do kościoła można wejść tylko głównymi drzwiami i zająć należy oznaczone miejsce.

Przed wejściem należy dokonać dezynfekcji rąk.

Ze względu na obostrzenia i rekomendację Władz Państwowych oraz Sanepidu:

Msze św. w niedziele oraz w tygodniu są sprawowane z balkonu naszej świątyni, jak tylko będą pozwalać warunki atmosferyczne.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE W TYM TYGODNIU

W tym tygodniu nabożeństw majowe sprawować będziemy w następującym porządku:

• w poniedziałek, środę, czwartek i piątek: po mszy św. o godz. 17.00
  • we wtorek (wyjątkowo): po mszy św. o godz. 7.30
  • w sobotę: po mszy św. o godz. 9.00
  • dziś i w niedzielę za tydzień: po mszy św. o godz. 11.30.

W środę (19.05) nowenna nieustająca do Matki Bożej z La Salette wraz z procesją o godz. 20.00.

NOWENNA PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO

Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Nowenna w ramach nabożeństwa majowego. Kolejne spotkanie dla bierzmowanych, w sobotę (29.05) po mszy św. o godz. 17.00.

NOWENNA PRZED UROCZ. ŚW. RITY Z CASIA

Trwamy także w nowennie, przygotowującej do uroczystości św. Rity.

• Modlitwy nowennowe: w poniedziałek, środę, czwartek i piątek: po mszy św. o godz. 17.00
  • We wtorek (wyjątkowo): po mszy św. o godz. 7.30.
  • W piątek o godz. 20.00 specjalne nabożeństwo w wigilię uroczystości św. Rity z Casia przy Jej figurze obok I stacji Drogi Krzyżowej.

W sobotę uroczystość odpustowa ku czci św. Rity z Casii

• Msze św. tego dnia sprawowane będą w naszej świątyni o godz. 9.00 oraz uroczysta suma o godz. 17.00. Obie eucharystie sprawowane będą z balkonu naszej świątyni.
  • Okazja do spowiedzi tego dnia od godz. 8.30 do 8.50 i od godz. 16.15 do 16.55.

JUBILEUSZ PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

W środę przeżywać będziemy Jubileusz Katechetów naszego Dekanatu, który rozpocznie się mszą św. o godz. 17.00 w naszym Sanktuarium, w rocznicę tragicznej śmierci Katarzyny Sulej – naszej długoletniej katechetki.

W czwartek swój dzień Jubileuszu przeżywać będzie sołectwo Wincentów.

• O godz. 16.00 sprawowana będzie msza św. w intencji mieszkańców Sołectwa
  • Od ok. godz. 18.00 błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem domów i obejść, początek od strony Galewa, zakończenie przy figurze Matki Bożej nabożeństwem majowym.

W najbliższym czasie planowane były Jubileusze:

• 30 maja 2021: Jubileusz Służby Liturgicznej, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, Zespołu Caritas, Pracowników Kościelnych
  • 13 czerwca 2021 Jubileusz Rodzin, Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń działających na terenie naszej Parafii
  • 18 czerwca 2021 Jubileusz Młodych
  • 20 czerwca 2021 Jubileusz Osób Życia Konsekrowanego
  • 27 czerwca 2021 Jubileusz Parafialnej Rady Duszpasterskiej
  • 6 lipca 2021 Jubileusz Księży pochodzących z naszej Parafii.

Zainteresowanych, którzy chcieliby, by taki Jubileusz odbył się w warunkach obostrzeń sanitarnych, proszę o kontakt z Kustoszem Sanktuarium do dnia 28 maja br.

OKAZJA DO SPOWIEDZI W TYM TYGODNIU:

• W poniedziałek, środę, piątek: od godz. 16.20 do godz. 16.50
  • We wtorek: od godz. 7.00 do godz. 7.20
  • W czwartek od godz. 15.20 do godz. 15.50
  • W sobotę: od godz. 8.30 do godz. 8.50 oraz od godz. 16.15 do godz. 16.55
  • W niedzielę: od godz. 6.20 do 6.50 oraz od godz. 8.20 do godz. 8.50
  • Spowiedź odbywa się w konfesjonale w kościele albo przez balkonem naszej świątyni (w zależności od warunków atmosferycznych).

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Dziękuję przedstawicielom Bogdałowa, Bratuszyna, Chrząblic, Galewa, Kalinowej i Wincentowa oraz Kołom Różańcowym za posprzątanie i wykoszenie w ostatnim czasie wyznaczonych sektorów.

Ofiary złożone w ostatnim czasie:

Dziś taca inwestycyjno – gospodarcza.

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy. Możemy także składać ofiary poprzez stronę internetową naszego Sanktuarium: podstrona KWESTONET.

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

Ostatnio zmieniany sobota, 15 maj 2021 13:02