XVI Niedziela Zwykła, 18 lipca 2021

Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych. W języku biznesowym używa się określenia dress code dla nazwania pewnego kanonu stroju i wyglądu. Warto pomyśleć, że taki dress code obowiązuje także w kościele, a jego podstawą jest godność miejsca, do którego wchodzimy.

Zapraszamy na nabożeństwa okresowe w naszym Sanktuarium:

  • W poniedziałek o godz. 20.00 nowenna nieustająca do Matki Bożej z La Salette, a po niej procesja saletyńska po Galewskiej Kalwarii
  • W czwartek na mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Rity wraz z obrzędem poświęcenia róż.

Pamiętajmy także, aby wstąpić na chwilę rozmowy z Jezusem czekającym na nas w tabernakulum, kiedy będziemy przechodzić obok kościoła.

Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

Poświęcenie pojazdów:

  • W sobotę, po mszy św. o godz. 17.00
  • W niedzielę po mszach św. o godz. 7.00, 9.00, 11.30, zaś popołudniu o godz. 16.45
  • Ze względów organizacyjnych Kapłan z wodą święconą będzie kropił pojazdy wyjeżdzające z terenu kościelnego, przy mogile powstańczej.
  • Po każdej mszy św. trwać będzie akcja MIVA Polska: 1 gr za 1 km. W imieniu Misjonarzy dziękujemy, za każde wsparcie.

Także w niedzielę za tydzień przeżywać będziemy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Specjalna liturgia w ich intencji sprawowana będzie o godz. 11.30. Bardzo proszę młodzież naszej parafii o włączenie się w jej przygotowanie, a dzieci o przywiezienie Dziadków i Osoby Starsze na eucharystię.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:…  Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;

– w piątek 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;

– w sobotę 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

  • MATEUSZ PIOTR MAJDA, kawaler, zam. w par. tutejszej i ALEKSANDRA GRZELAK, panna, zam. w par. Kaczki – zapowiedź II
  • ADRIAN ANDRZEJ BOBER, kawaler, zam. w par. Janiszew i PAULINA BARBARA ŁOSIŃSKA, panna, zam. w par. tutejszej – zapowiedź II

Dziś taca inwetycyjno – gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy. Możemy także składać ofiary poprzez stronę internetową naszego Sanktuarium: podstrona KWESTONET.

                      

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

 

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

 

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

 

Powrót na górę