XXIII Niedziela Zwykła, 5 września 2021

Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

Dziś na mszy św. o godz. 11.30 będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla uczniów i ich rodziców, dyrekcji, nauczycieli i pracowników oraz wszystkich stanowiących wspólnotę Szkoły Podstawowej w Galewie z racji rozpoczęcia roku szkolnego.

W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Poświęcenie ziarna siewnego na msza św. o godz. 9.00 i 17.00.

W ramach przygotowania do beatyfikacji Sługi Bożego Stefana kar. Wyszyńskiego, od poniedziałku do soboty nowenna o godz. 16.45.

Na stoliku pod chórem wyłożone są okolicznościowe plakaty związane z beatyfikacją Sługi Bożego. Koszt jednego 1,50 zł.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

  • DOMINIK CHOJNACKI, związany cywilnie, zam. par. Malanów i ANNA KAROLINA CHOJNACKA zd. Przysło, związana cywilnie, zam. par. tutejsza, zapowiedź II
  • ŁUKASZ DOPIERAŁA, kawaler, zam par. tutejsza i JUSTYNA FRYGA, panna, zam. w par. Tokary – zapowiedź II

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Janina Marciniak. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

Do służby przy ołtarzu zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, aby w grupie kandydatów przygotowywali się do obowiązków ministrantów. Zainteresowanych, najlepiej z rodzicami, zapraszamy do zakrystii po niedzielnych Mszach Świętych.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Ofiary złożone w ostatnim czasie na spłatę instalacji fotowoltaicznej:

  • Rodzina z Galewa:
  • Osoba z Galewa:

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

W imieniu naszej Wspólnoty dziękuję tegorocznym Bierzmowanym i ich Rodzicom za dar ołtarza: parasol procesyjny. Dziękuję także Urzędom Miasta i Gminy Turek za dar ołtarza z racji dożynek w postaci 7 lichtarzy ołtarzowych. Dziękuję także wszystkim z naszej parafii, którzy zechcieli wziąć udział w dożynkach w Kalinowej oraz zaangażowali się w przebieg liturgii mszy św.

Ponawiam prośbę o zgłoszenie się osoby, która mogłaby pomóc w zakrystii i przy kościele.

Na ołtarzu św. Walentego wyłożone są książeczki, w których dzieci będą mogły wklejać obrazki, zaś u ministrantów mogą odebrać naklejkę z dzisiejszej niedzieli.

 

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy. Możemy także składać ofiary poprzez stronę internetową naszego Sanktuarium: podstrona KWESTONET.                  

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

 

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

 

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

 

Powrót na górę