XXV Niedziela Zwykła, 12 września 2021 Wyróżniony

Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

Dziś w świątyni Opatrzności Bożej odbywa uroczystość beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego. Diecezjalne dziękczynienie za beatyfikacje planowane jest na 2 października br. we Włocławku połączone z Kongresem Kół Różańcowych. Początek o godz. 10.00 katedrze, które zakończy się mszą św. sprawowaną przez Biskupa Ordynariusza o godz. 12.00.

Także dziś po msza św., zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski możemy wesprzeć Afgańczyków uciekających przed talibami. Za każdy gest serca: Bóg zapłać.

We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce? Po mszy św. wieczornej nowenna do św. Walentego.

17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. Na modlitwę w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w niedzielę na mszę św. o godz. 9.00, zaś po niej spotkanie z rodzicami i dziećmi, które w 2022 roku mają przystąpić do I Komunii Świętej.

W niedzielę za tydzień mszą św. o godz. 16.00 rozpocznie się Dekanalny Dzień Skupienia Kół Żywego Różańca.

W programie:

• 16.00 Msza św.
  • 17.00 – 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 18.00 Procesja Saletyńska wraz z modlitwą różańcową.

Dzień 19 września, zgodnie z ogłoszonym podczas uroczystości odpustowych na Przemienienie Pańskie, jest czasem, w którym spełniając zwykłe warunki, możemy dostąpić w naszym Sanktuarium papieskiego odpustu zupełnego. Zachęcamy do skorzystania z tego daru.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;

– w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

– w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

– w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

• DOMINIK CHOJNACKI, związany cywilnie, zam. par. Malanów i ANNA KAROLINA CHOJNACKA zd. Przysło, związana cywilnie, zam. par. tutejsza, zapowiedź III
  • ŁUKASZ DOPIERAŁA, kawaler, zam par. tutejsza i JUSTYNA FRYGA, panna, zam. w par. Tokary – zapowiedź III

Do służby przy ołtarzu zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, aby w grupie kandydatów przygotowywali się do obowiązków ministrantów. Zainteresowanych, najlepiej z rodzicami, zapraszamy do zakrystii po niedzielnych Mszach Świętych.

W niedzielę za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

Ponawiam prośbę o zgłoszenie się osoby, która mogłaby pomóc w zakrystii i przy kościele.

Na ołtarzu św. Walentego wyłożone są książeczki, w których dzieci będą mogły wklejać obrazki, zaś u ministrantów mogą odebrać naklejkę z dzisiejszej niedzieli.

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy. Możemy także składać ofiary poprzez stronę internetową naszego Sanktuarium: podstrona KWESTONET.

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).