Wydrukuj tę stronę

Pielgrzymka do Ziemi Świętej w Roku Jubileuszu Parafii i Przemienienia w Galewie

Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach 7 - 14 listopada 2020 roku. 

Organizujemy ją w ramach Jubieluszu 100 lecia Parafii i Jubileuszu Przemienienia, który trwać będzie od 6 sierpnia 2020 do 6 sierpnia 2021 r. 

Oto  program: 

Biuro Turystyczne ALICJA

www.alicja.turek.pl

tel. 730 84 84 84

                                                   PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

                                                                        07.11 - 14.11.2020

                                                                         (7 noclegów)

 

 

Dzień 1: PRZELOT DO IZRAELA

Zbiórka. Przejazd na lotnisko w Warszawie. Spotkanie organizacyjne z pilotem. Rozpoczęcie odprawy 2-3 h przed wylotem. Wylot do Tel Awiwu. Przylot, przejazd do hotelu w Nazarecie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 2: GORA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM - NAZARET

Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim           z modlitwą. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: KANA GALILEJSKA – GÓRA TABOR - HAJFA – CEZAREA

Śniadanie. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, wizyta w kościele Franciszkanów,  gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw. szerut taxi) na górę Tabor. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa oraz Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: BETLEJEMEIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: JEROZOLIMA: GÓRA OLIWNA – GÓRA SYJON

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu (św. Piotra). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD - BETANIA

Śniadanie. Jerycho (najstarsze miasto świata) - krótki postój pod Qarantal - Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm) a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Przejście pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu.  Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: JEROZOLIMA - TEL AVIV – WARSZAWA

Wczesne śniadanie (kawa, herbata i ciastka) lub śniadanie (w zależności od godziny odlotu). W przypadku późnych odlotów ponowne nawiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego, a następnie przejazd do Tel Avivu Jaffo – zwiedzanie najstarszej części miasta. Transfer na lotnisko Ben Gurion. Odlot do kraju w późnych godzinach wieczornych.

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium).

Cena: 3 740,00 zł

 

Cena zawiera: transfer klimatyzowanym autokarem na trasie Galew – Warszawa – Galew, bilet lotniczy: Warszawa – Tel Awiw – Warszawa (Polskie Linie Lotnicze LOT), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych w hotelach*** – zgodnie z programem pielgrzymki (2 noclegi w Nazarecie + 5 noclegów w Betlejem), Wyżywienie: 2 posiłki dziennie (obiadokolacje i  śniadania w formie bufetu szwedzkiego), udział w programie imprezy, obowiązkową składkę na turystyczny fundusz gwarancyjny,  ubezpieczenie: KL 30.000 EURO, NNW 15.000 PLN, Bagażu 1.000 PLN

 

Cena pielgrzymki nie zawiera:

Obowiązkowo  należy posiadać kwotę 200 USD. Kwota ta nie podlega rozliczeniu płatna po przylocie na miejsce pilotowi i obejmuje: transfer klimatyzowanym autokarem i przejazdy do miejsc zwiedzania, taksówki na Górę Tabor, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, napiwki dla kierowców, opłaty za parkingi, opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania, codzienne msze święte, prom po Jeziorze Galilejskim, system słuchawkowy oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu.

Cena nie zawiera również: wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie, tacy pielgrzymów na mszach świętych

Dopłata do pokoju 1 osobowego – 190 USD

 

Informacja dotycząca dokumentu podróży :

Dokumentem podróży do Izraela jest ważny paszport minimum 6 miesięcy od daty powrotu czyli od zakończenia pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek: libańskich, syryjskich, libijskich. Podczas odprawy po przylocie otrzymują Państwo wizę, którą należy zachować do końca pobytu w Izraelu

Uwaga!  Biuro zaleca wykupienie  indywidualnie przez Klienta dodatkowego ubezpieczenia w jednym z Towarzystw Ubezpieczeniowych.

CP (choroby przewlekłe)

KRIT (koszt rezygnacji z imprezy turystycznej)

LINIE LOTNICZE PLL LOT – na jedną osobę przypada 1 bagaż rejestrowany 23 kg a także bagaż podręczy, który można wnieś ze sobą na pokład.Za każdy nadprogramowy kg uczestnik dopłaca indywidualnie Uwaga!  Biuro zaleca wykupienie  indywidualnie przez Klienta dodatkowego ubezpieczenia w Towarzystwie Ubezpieczeniowym

CP (choroby przewlekłe)

Uwaga: dla chętnych dodatkowe wycieczki fakultatywne dodatkowo płatne

Degustacja ryby św. Piotra –około 20 USD /os

Jerozolima nocą – około 25 USD/os

Wjazd kolejką linową na Górę Kuszenia do klasztoru Kuszenia – 15 USD/os

Wpłat prosimy dokonywać według harmonogramu:

I wpłata: 500,00 zł przy zapisie do 10 grudnia 2019

II wpłata: 1000 zł do 20 lutego 2020

III wpłata: 820,00 zł do 20 maja 2020 

IV wpłata: 920,00 zł do 20 lipca 2020

V wpłata: 500,00 zł do 30 września 2020

VI wpłata: 200 $ po przylocie do Jerozolimy

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 grudzień 2019 18:20