Nawiedzenie ikony Jasnogórskiej w naszych Rodzinach

Podczas Sumy Odpustowej ks. Arcybiskup Wacław DEPO dokonał poświęcenia ikon Matki Bożej Częstochowskiej, które będą wędrować po instycjach, zakładach pracy i rodzinach naszej Parafii oraz dokonano losowania kolejności wiosek, które będą przyjmować obraz.

Nawiedzenie naszych rodzin rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00, 26 sierpnia, w następującej kolejności:

• Izabelin
  • Wincentów
  • Bogdałów i Wola
  • Chrząblice
  • Bratuszyn
  • Galew
  • Kalinowa
  • Dzierżązna, Czarna Niwa, Józefów

Nawiedzenie na wiosce rozpoczynać się będzie Mszą św. w intencji mieszkańców, zaś zakończy się po ostanim domu przyjmującym Apelem Jasnogórskim przy Krzyżu lub Figurze.

Obraz w danym domu / rodzinie zasadniczo przebywać powinnien jedną dobę.

W czasie doby nawiedzenia na modlitwie gromadzi się tylko najbliższa rodzina, przekazanie obrazu odbywa się na granicy posesji.

W trakcie Nawiedzienia przewiduje się przerwy w okresie:

• Bożego Narodzenia,
  • Odpustu na św. Walentego, który w przyszłym roku obchodzić będziemy w niedzielę 11 lutego, gdyż 14 przypada Środa Popielcowa,
  • W trakcie Rekolekcji Wielkopostnych, Wielkiego Tygodnia, Wielkanocy,
  • Odpustu na Pańskie Przemienienie.
Ostatnio zmieniany piątek, 11 sierpień 2023 17:06