Msze św. o Boże błogosławieństwo w roku 2021

Zgodnie z Zarządzeniem Biskupa Włocławskiego, od tego tygodnia zapraszam mieszkańców poszczególnych wiosek na mszę św., podczas której będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla nich w nowym roku 2021.

  • W niedzielę przed tygodniem, w którym zapraszamy poszczególne wioski do modlitwy na mszy św. zostanie dokonane błogosławieństwo Najświęstszym Sakramentem. Mieszkańców, tych wiosek, prosimy o zapalenie znicza / świecy przed posesją (bramą) między godz. 17.00 a 21.00. 
  • W Mszy św. o godz. 17.00 (w sobotę o godz. 16.00) prosimy, by wziął udział przedstawiciel danego domu, proszę także o zaangażowanie się w przebieg liturgii.
  • Po mszy św. będzie możliwość wzięcia przygotowanego tzw. pakietu kolędowego, w którym znajdziemy m.in.: reprodukcję obrazu Jezusa Przemienionego z naszej kaplicy wraz z tekstem modlitwy jubileuszowej, pamiątkę przejścia przez Bramę Jubileuszową, foldery z tekstem Koronki i Litanii do Przemienienia Pańskiego. Będzie możliwość otrzymania także buteleczki z wodą święconą. Buteleczki te, będą także do wzięcia w ciągu dnia w naszej świątyni (pod chórem).
  • O godz. 18.15 ( w sobotę o godz. 18.00) przeprowadzona zostanie z naszej świątyni transmisja modlitwy Błogosławieństwa Domów, po której prosimy, by każdy w swym domów dokonał pokropienia wodą święconą zabraną z kościoła: mieszkań i obejścia.
  • Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w liturgii w kościele czy łączyć się z zebranymi przez media społecznościowe, przygotowany został tekst liturgii kolędowej przeżywanej w dobie pandemii, w wersji dla rodziny i dla osób samotnych. Tekst do pobrania jest na stronie internetowej naszego Sanktuarium, na FB oraz w aplikacji na telefon naszego Sanktuarium. Bardzo proszę młodzież, by pobrała teksty i przekazała osobom samotnym na wioskach. Za zaangażowanie się, już dziękuję. 
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 styczeń 2021 10:13
Powrót na górę