NOC ŚWIĘTYCH w Galewskim Sanktuarium, 31 października 2014, godz. 20.00

 

Za nami szczególny czas, Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Z okazji tych uroczystości, w dzień je poprzedzający (31 października), w Sanktuarium obchodziliśmy pierwszy raz Noc Świętych. Każdy z zaproszonych parafian mógł się przebrać za świętego, który jest mu szczególnie bliski.

 

 

Z wybiciem godziny 20.00 rozpoczęły się uroczystości. Na początku Ksiądz Kustosz powitał wszystkich zgromadzonych i rozpoczął inaugurację nocy poświęconej Świętym. Następnie, w uroczystej procesji, dzieci z naszej parafii wniosły do kościoła relikwie świętych, które znajdują się w Sanktuarium, czyli relikwie Św. Jana Pawła II i Św. Rity. Noc ta poświęcona była świętym ale szczególną uwagę poświęcono także osobom z naszej parafii, które w tym roku poprzedziły nas do Domu Ojca. W trakcie odmawiania różańca wspominano takie osoby a jeśli był ktoś z rodziny zmarłych mógł zapalić znicz od Paschału. Po wspólnej modlitwie różańcowej odbyła się krótka konferencja o świętości. Zebrani wierni mogli wysłuchać np. kto może zostać świętym. A zatem używając słów piosenki Arki Noego (zespół muzyczny) „taki duży taki mały może świętym być, tak i ja, tak i ty może świętym być”. Po słowach o świętości, dzieci, które przebrały się za Świętych przedstawiły się za kogo się przebrały i co nimi kierowało aby to właśnie tych Świętych wybrać. W przepięknych strojach mogliśmy zobaczyć Św. Ritę, Św. Józefa, Św., Jana Pawła II oraz „pojawił się” Św. Maksymilian Kolbe. Po wystawieniu Najświętszego Sakramentu zgromadzeni wierni udali się w procesji na cmentarz parafialny. Po dotarciu zaśpiewano uroczyste Ciebie Boga Wysławiamy i Ksiądz udzieli wiernym błogosławieństwa.

Ta noc była pierwszą w historii Sanktuarium Przemieniania Pańskiego nocą poświęconą Świętym i w związku z nią możliwością upodobnienia się do Świętego, szczególnie dla nas bliskiego. Oby każdy z nas wziął przykład z dzieci przebranych za Świętych i spróbował być świętym w codziennym życiu.

Dziękujemy wszystkim przybyłym i zapraszamy za rok, mając nadzieję, że liczba uczestniczących w tej uroczystości znacznie się zwiększy.

foto: http://sanktuariumgalew.pl/galeria/wydarzenia-roku-paskiego-2014/noc-witych-w-galewskim-sanktuarium-31-padziernika-2014.html

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 listopad 2014 13:27
Powrót na górę