Spotkanie opłatkowe ruchów, wspólnot i osób starszych Sanktuarium Galewskiego

Dnia 18 grudnia 2014 roku odbyło się po raz kolejny opłatkowe ruchów i wspólnot sanktuaryjnych, na które z inicjatywy Stowarzyszenia VALENTINUS przybyły także osoby starszych naszej parafii. Rozpoczęło się ono Mszą Świętą o godzinie 17.00. Następnienie zebrani goście udali się na spotkanie do Szkoły Podstawowej w Galewie udostępnionej dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Jana Szafrańskiego. To uroczyste i jakże ważne spotkanie rozpoczął Ksiądz Kustosz Jacek Buda. W części artystycznej, był czas na rozważania czytane przez lektora oraz Pana Prezesa Stowarzyszenia Valentinus, czas na wspólne śpiewanie kolęd razem z parafialną scholą a także czas na modlitwę prowadzoną przez Księdza Kustosza. Po tej części przyszła chwila na składanie życzeń świątecznych i noworocznych i dzielenie się opłatkiem. Dla zaproszonych gości przygotowana została kolacja wigilijna przez Panie pracujące na stołówce w Szkole Podstawowej w Galewie. Z relacji osób, z którymi miałam okazję porozmawiać na temat tego spotkania wynika, że był to czas dzięki któremu na ten wieczór osoby starsze z naszej parafii poczuły się ważne. W związku z takimi opiniami należy mieć nadzieję, że nie było to jednorazowe spotkanie ale dniem 18 grudnia rozpoczęliśmy cykl takich spotkań.  

Rzecznik SPPwG

FOTO: http://sanktuariumgalew.pl/galeria/wydarzenia-roku-paskiego-2014/spotkanie-opatkowe-ruchow-i-wspolnot-sanktuaryjnych-oraz-osob-starszych-parafii-galew-18-grudnia-2014.html

Ostatnio zmieniany czwartek, 26 luty 2015 12:03
Powrót na górę