Odpust ku czci św. Walentego, 14 luty 2015

Jak co roku tak i teraz 14 lutego w Naszej parafii odbył się odpust ku czci świętego Walentego, kapłana który poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Tego dnia były sprawowane trzy Msze Święte, tj. o godzinie 9.00, 11.30 i 17.00. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ks. prał. dr hab. Wojciech Hanc, dawny rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Kazania tego dnia głosił ks. Marek Bałwas. Podczas sumy Główny Celebrans dokonał poświęcenia i egzorcyzmowania oleju świętego Walentego, którym na koniec każdej  Mszy Świętej każdy z wiernych został namaszczony. Olej ten będzie można otrzymać już od następnej nowenny do świętego Walentego, która będzie miała miejsce 14 marca 2015 r. o godzinie 17.00. Podczas Mszy o godzinie 11.30 zostały przekazane dary ołtarza: chleb, woda, wino, olej przywierzony z Ziemi Świętej oraz dwa ornaty ufundowane przez pielgrzymów i pątników.  Wszystkich przybyłym parafianom i pielgrzymom dziękujemy za udział w tych uroczystościach i zapraszamy za rok, również 14 lutego.

Rzecznik SPPwG

FOTO: