Dekanalny Dzień Skupienia w Galewskim Sanktuarium

W niedzielne popołudnie do Galewskiego Sanktuarium przybyły Koła Różańcowe z Dekanatu Tureckiego by wspólnie spotkać się i razem modlić się u Pięknej Pani o zapłakanym obliczu z La Salette. Przed eucharystią sprawowaną przez ks. dr Wojciecha Morzyckiego z Włocławka wraz z ks. Dariuszem Ziemniakiem (wikariuszem par. św. Barbary w Turku) powitał wszystkich ks. Jacek, proboszcz i kustosz naszego Sanktuarium. Spotkanie to odbyło się w ramach nowenny przygotowującej Galewską wspólnotę do 170 rocznicy zjawienia się Matki Bożej pastuszkom Melanii i Maksymowi w górach La Salette. W spotakniu wzięły liczny udział Koła Różańcowe z parafii: NSPJ, św. Barbary i MB Fatimskiej z Turku, z Kaczek, z Russocic i Malanowa oraz naszej Parafii. Wspólna eucharystia sprawowana w intencji Kół Różńcowych naszego Dekanatu rozpoczęła modlitewne skupienie, w którym znalazł się czas na wspólną modlitwę ale i osobiste spotkanie z Matką Boża, świętymi Walentym, Ritą i Janem Pawłem II, którzy podprowadzili nas ku Jezusowi Przemienionemu. Dzięki pięknemu i ofiarnemu zaangażowaniu kół galewskich: Bratuszyna, Chrząblic, Kalinowej nr 1 i 2 znalazł się także i czas na spotkanie przy herbacie, kawie i wspaniałych słodkościach, za co jesteśmy Panią wdzięczni. 

Procesja Saletyńska połączona z modlitwą różańcową zakończyła się Apelem Maryjnym, w czasie którego wszystkie Koła i ich członkowie zostali zawierzeni Matce Bożej. 

Dziękujemy i zapraszamy za rok. 

FOTO: http://www.sanktuariumgalew.pl/galeria/wydarzenia-roku-paskiego-2016/dekanalny-dzie-skupienia-ko-ywego-roaca-dekanatu-tureckiego-19-06-2016.html

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 czerwiec 2016 07:09
Powrót na górę