Sakrament Bierzmowania w Galewskim Sanktuarium, 15 września 2018

We wspomnienie Matki Bożej Bolesnej do naszej parafii przybył ks. Bp Stanisław Gębicki, by udzielić 54 młodym Sakramentu Bierzmowania. Młodzi do tej chwili przygotowywali się pod kierunkiem i opieką ks. Kustosza oraz p. Katechetki przez ostatnie 3 lata. W piątek wieczorem przystąpili do Sakramentu Pojednania, by w czystymi i otwartymi sercami uczestniczyć w sobotniej liturgii, Uroczysta liturgię współkoncelebrowali: ks. prał. Marek Kasik, dziekan naszego dekanatu oraz ks. kan. Marcin Filas, dyr, ekon. WSD, kapłan pochodzący z naszej wspólnoty. W liturgii brali udział także proboszczowie parafii dekanatu: ks. prał. Stanisław Płaszczyk, ks. kan. Andrzej Kaczmarek, ks. kan. Stanisław Nasiński oraz ks. Paweł Zalewski. W czasie liturgii podczas aktu pokutnego uczestnicy wniesli symbole Męki Pańskiej: gwoździe, obcąszki oraz młotek. Przedstawiciele rodziców po homilii przyniesli do ołtarza krzyże, które zostały poświęcone przez ks. Biskupa i ks. Dziekana, by po otrzymaniu przez młodych namaszczenia krzyżmem, zawisnąć na ich szyjach. Liturgia zakończyła się pasterskim błogosłwanieństwem, po którym ks. Biskup Stanisław wraz z kapłanami i asystą udał się do Kaplicy Przemienienia na chwilę osobistej modlitwy. 

W darze ołtarza tego dnia przyniesiono dwa ornaty maryjne, orant adwentowy oraz kwiaty. 

Dziękujemy Młodzieży i Rodzicom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowania i przebieg liturgii. 

Relacja foto (p. Bogusław Górski): http://sanktuariumgalew.pl/galeria/wydarzenia-roku-paskiego-2018/sakrament-bierzmowania-udzielony-naszej-modziey-przez-j-e-ks-bpa-stanisawa-gbickiego-15-09-2018-g-1100.html

Powrót na górę