Rekolekcje Saletyńskie, 17 - 21 września 2014

KU LEPSZYM CZASOM Z MARYJĄ Z LA SALETT

„Podaj mi swoją dłoń Maryjo z La Salett

I zabierz mój lęk, i zabierz mój gniew

I pokój w serce me wlej”

W dniach 17-21 września 2014 roku, w Sanktuarium Przemieniania Pańskiego w Galewie, miały miejsce Rekolekcje Saletyńskie. Prowadził je Ksiądz Władysław Wichniarz, saletyn z Warszawy. Co do zasady rekolekcje mają służyć przygotowaniu Nas do ważnego wydarzenia, tak jak np. Rekolekcje Wielkopostne przygotowują do głębszego przeżycia Świąt Wielkiej Nocy tak i te Rekolekcje Saletyńskie miały za zadanie przygotować parafian na spotkanie, osobiste spotkanie, z Maryją z La Salett.

Staraniem Księdza Kustosza, w Naszej parafii rozpoczęła się peregrynacja Figury Maryi z La Salett, która rozpoczęła swoją wędrówkę po Naszych domach. Dnia 17 września Mszą Świętą o godzinie 17.00  rozpoczęliśmy spotkania rekolekcyjne. W tym samym dniu, o godzinie 20.30 wierni spotkali się jeszcze na modlitwie różańcowej. 18 września był to kolejny dzień modlitwy na Mszy Świętej o godzinie 9.00 i 17.00 a także na Drodze Krzyżowej o 20.30. Piątek 19 września był dniem szczególnym gdyż był to dzień rozpoczynający Nowennę Nieustającą do Matki Boskiej z La Salett. Od tego dnia, każdego 19. dnia miesiąca w Sanktuarium będziemy spotykać się na Nowennie do Maryi z La Salett. Był to również bardzo ważny dzień z innego powodu. Otóż Mszą Świętą o godzinie 17.00 Figura Matki Boskiej z La Salett rozpoczęła pielgrzymkę po domach parafian. Pierwszymi wioskami, które powitały Ją w swoich domach są Józefów, Czarna Niwa, Dzierżązna, Kalinowa przy szosie. Wraz z Figurą Ksiądz Kustosz przekazał księgę Pisma Świętego oraz modlitewnik do Matki Boskiej z La Salett. Dzień 20 września to dzień, w którym odbył się Dekanalny Dzień Skupienia Kół Żywego Różańca. Rekolekcje Saletyńskie zakończyły się 21 września Mszą Świętą o godzinie 15.00, która jednocześnie rozpoczęła IV parafialno – gminny przegląd chórów i zespołów muzycznych.

Głównym przesłaniem Rekolekcji było przybliżenie, przez Księdza Władysława, orędzia Matki Boskiej z La Salett. Objawienie miało miejsce 19 września 1846 roku (a więc 168 lat temu) we Francji w La Salett w Alpach. Wówczas Maryja ukazała się dzieciom Melanii i Maksyminowi w postaci płaczącego oblicza z zakrywającymi twarz dłońmi. W trakcie tego pół godzinnego spotkania Maryja wzywała do nawrócenia, pojednania i pokuty. Ubolewała nad tym że ludzie nie szanują tak ważnego dla Niej dnia, jakim jest niedziela. Jest to dzień który powinien być poświęcony Bogu i ludziom, czyli głównym punktem niedzieli powinno być uczestnictwo we Mszy Świętej, a celami pośrednimi spotkania z rodziną, bliskimi. Matka Boska pytała się dzieci czy się modlą i nakazała Nam abyśmy, jeśli nie mamy czasu, odmawiali przynajmniej Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo, a jeżeli możemy to módlmy się więcej.

Ksiądz Władysław każdego dnia przybliżał Nas do Maryji, do spotkania z Nią. Czynił to poprzez piękne słowa skierowane do wiernych i poruszającą modlitwę, za co OGROMNIE DZIĘKUJEMY!

Rzecznik prasowy SPPwG 

Ostatnio zmieniany środa, 29 październik 2014 17:57
Powrót na górę