XVII Niedziela Zwykła, 25 czerwca 2021

Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

Dziś, w ostatnią niedzielę lipca o godz. 16.00 msza św. w intencji zmarłych fundatorów Marii i Wincentego Przechadzkich, dobrodziejów, parafian, pielgrzymów i pątników. Na zakończenie liturgii udamy się w procesji eucharystycznej na nasz cmentarz parafialny. O udział prosimy wszystkich, a szczególnie asystę parafialną.

Także dziś obchodzimy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Szczególne modlitwy, w ich intencji na mszy św. o godz. 11.30.

Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

Błogosławieństwo pojazdów w sobotę po mszy św. o godz. 17.00, zaś w niedzielę po mszach o godz. 7.00; 9.00; 11.30. Ze względów organizacyjnych prosimy, aby autami opuszczać teren kościelny obok mogiły powstańców listopadowych, tam będzie czekał kapłan z wodą święconą na kierowców z pojazdami.

Popołudniu błogosławieństwo pojazdów, wyjątkowo przed mszą św. o godz. 15.45.

Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

Dziś także dzień swojego Patrona obchodzi nasz Biskup Ordynariusz. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym pasterzu ks. Biskupie Krzysztofie, niech Jezus z Góry Tabor przemienia wszelkie troski i strapienia w pocieszenie i radość.

Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

W czwartek o godz. 20.00 nowenna do św. Michała Archanioła wraz z procesją do figury przy mogile powstańczej.

1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Jan Janik, + Roman Musiałowski. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych      i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

– w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

– w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

 • MATEUSZ PIOTR MAJDA, kawaler, zam. w par. tutejszej i ALEKSANDRA GRZELAK, panna, zam. w par. Kaczki – zapowiedź III
 • ADRIAN ANDRZEJ BOBER, kawaler, zam. w par. Janiszew i PAULINA BARBARA ŁOSIŃSKA, panna, zam. w par. tutejszej – zapowiedź III
 • ARKADIUSZ GORGOLEWSKI, kawaler, zam. w Starym Mieście oraz MARTA DRATWICKA, panna, zam. w Starym Mieście – zapowiedź I

Objazd chorych przed odpustem Przemienienia Pańskiego będzie w środę 4 sierpnia od godz. 9.00. Bliskich proszę zgłosić po mszy św. w zakrystii.

Parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony odbędzie się w sobotę 14 sierpnia na mszy św. o godz. 17.00.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

 

NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ODPUSTOWĄ  NA PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

We wtorek rozpoczynamy 9 – dniowa nowennę przed uroczystością Przemienienia Pańskiego. W poszczególne dni nowenny:

 • Od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź
 • Od godz. 16.30 lektura Pisma Świętego
 • O godz. 17.00 Eucharystia

O zaangażowanie się w liturgię, bardzo proszę:  

 • We wtorek mieszkańców Bogdałowa i Woli
 • W środę mieszkańców Bratuszyna
 • W czwartek mieszkańców Chrząblic
 • W piątek mieszkańców Dzierżąznej, Czarnej Niwy i Józefowa
 • W sobotę mieszkańców Galewa

 

W dzień odpustu, kontynuowana będzie akcja poboru krwi: 100 litrów na 100 – lecie Parafii. Mobilny punkt poboru usytuowany będzie 6 sierpnia w Szkole Podstawowej w Galewie. Akcja odbędzie się na Sali gimnastycznej. Wejście do niej od strony boiska szkolnego.

Od czwartku do soboty, bardzo proszę o posprzątanie wyznaczonych sektorów. Bezpośrednie przygotowanie kościoła i placu wokół planowane jest na wtorek, 3 sierpnia.

 

WE WTOREK (3 SIERPNIA):

Mieszkańców Dzierżąznej prosimy o wygrabienie i posprzątanie terenu tzw. cmentarza przykościelnego

Mieszkańców Chrząblice prosimy o powieszenie flag przy głównej bramie, na masztach przy kościele i na stojakach oraz umycie ławek przed balkonem i w lesie

Mieszkańców Kalinowej prosimy o ustawienie konfesjonałów, znaków informacyjnych oraz umycie konfesjonałów

Mieszkańców Galewa prosimy o sprzątnięcie i ubranie balkonu oraz przygotowanie dekoracji przed balkonem oraz Bramy Jubileuszowej (wsparcie Stowarzyszenia VALENTINUS i Koła Różańcowe)

Mieszkańców Bogdałowa i Bratuszyna prosimy o sprzątnięcie kościoła wewnątrz

Mieszkańców Izabelina i Wincentowa prosimy o zwierzenie konfesjonałów, rozebranie dekoracji, poskładanie dekoracji materiałowych (poniedziałek po odpuście)

Dzieci prosimy o  pomoc porządkowanie terenu po odpuście (poniedziałek po odpuście)

O podjęcie się posługi porządkowej w czasie odpustu bardzo prosimy druhów z OSP Galew

Dziś, po mszy św. są do odbioru plakaty odpustowe. Przedstawicieli poszczególnych wiosek proszę o zgłoszenie się po nie do zakrystii.

Bardzo proszę o zgłoszenie się po mszy św. w zakrystii panów, którzy w czasie odpustu pomogą w zbieraniu ofiar. Tak jak było to w roku ubiegłym proszę, aby z każdej wioski zgłosiło się, co najmniej dwóch mężczyzn.

Jeszcze raz zwracam się z pokorną prośbą do całej Wspólnoty Parafialnej o pomoc sprzątaniu naszej świątyni i w przygotowaniach do odpustu oraz w trakcie jego trwania.

Ze względu na przygotowania do odpustu i sam odpust, KANCELARIA PARAFIALNA będzie zamknięta od 3 do 9 sierpnia włącznie. Wszelkie sprawy, bardzo proszę załatwić w tym tygodniu po mszy św. wieczornej lub po wcześniejszym umówieniu się (sms).

 

W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej istnieje możliwość składania ofiar bezgotówkowo, poprzez terminal płatniczy. Możemy także składać ofiary poprzez stronę internetową naszego Sanktuarium: podstrona KWESTONET.                 

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii.

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

 

Ludowy Bank Spółdzielczy
w Strzałkowie filia Brudzew

Parafia Rzymskokatolicka w Galewie
Galew 1, 62-720 Brudzew

konto: 98 8543 0000 2006 6000 2543 0001

 

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach, niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS