Niedziela Trójcy Świętej, 4 czerwca 2023

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o mądrość Bożą i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

  • Msze św. tego dnia sprawowane będą o godz. 8.00 oraz 10.00 z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy.
  • Procesja przejdzie ubiegłoroczną trasą, z tym, że:
  • Ołtarz I będzie przy Szkole Podstawowej

Hasło: Eucharystia dana i zadana Kościołowi

 

  • Ołtarz II będzie przy Cmentarzu

Hasło: Kościól posłany do świata

 

  • Ołtarz III będzie przy sklepie ABC

Hasło: Kościół żyje Eucharystią

 

  • Ołtarz IV będzie przy mogile Powstańców Listopadowych

Hasło: Kościół – sługa jedności

 

  • Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na wysokości figury św. Rity przed zakrystią.

 

  • Hasła do ołtarzy można odebrać w zakrystii, lub też wioski mogą się wymienić banerami, zakupionymi w porzednich latach.
  • Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.

Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, zaś w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 przez całą oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

 

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

Poniedziałek, 5 czerwca – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec (wspomnienie obowiązkowe).

Sobota, 10 czerwca – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński, człowiek nadzwyczaj szlachetnym, co sprzyjało powoływaniu go do rozsądzania sporów oraz wypełniania delikatnych misji jednania poróżnionych stron (wspomnienie obowiązkowe).

W niedzielę 11 czerwca, liturgię Mszy św. o godz. 9.00 proszę, by przygotowali bierzmowani, zaś po liturgii spotkanie dla obu grup w kościele.

Ofiary złożone na potrzeby Parafii:

  • Osoba z Galewa:

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

Dziękuję tym mieszkańcom z Galewa, Wincentowa i Bratuszyna, którzy wykosili swoje sektory oraz Kołom Żywego Różańca z Chrząblic i Bratuszyna za posprzątanie stacji Drogi Krzyżowej i chodnika na ich wysokości.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS