III Niedziela Wielkanocna, 14 kwietnia 2024

Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów.

W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu. Osoby zainteresowane wspólnym pochylaniem się nad wersami Pisma Świętego zapraszam na spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie biblijne dla dzieci w niedzielę za tydzień o godz. 10.45 na Organistówce.

Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

W piątek Msza św. z nowenną i procesją saletyńską o godz. 19.00, na którą zapraszam szczególnie członków KŻR nr z Kalinowej oraz pozostałe Koła Różańcowe.

W sobotę o godz. 9.00 próba dla rodziców i dzieci komunijnych.

Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ:

  1. BŁAŻEJ PATRYK GÓRNIK, kawaler, zam. w par. Russocice i MARTYNA MŻYWA, panna, zam. w par. tutejszej – zapowiedź II
  2. MATEUSZ KACZMAREK, kawaler, zam. w par. tutejszej i SYLWIA KWIETNIEWSKA, panna, zam. w par. Kaczki – zapowiedź II
  3. PRZEMYSŁAW KAMIL PŁÓCIENNIK, kaw. zam. w par. tutejszej i DOMINIKA MALESZA, zam. w par. tutejszej – zapowiedź II

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS