Niedziela Trójcy Świętej

Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

Jeszcze dziś w par. NSPJ w Turku, o godz. 16.00 Msza św. w rycie trdenckim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

We wtorek, po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Walentego z obrzędem poświęcenia pomarańczy i mandarynek. Zapraszamy.

W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym.

Tego dnia Msze św. sprawowane będą z balkonu naszej świątyni o godz. 8.00 i 10.00, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy.

Ołtarz I: przy Mogile Powstańców

Ołtarz II: przy sklepie ABC

Ołtarz III: obok cmentarza

Ołtarz IV: przy szkole.

Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.

W oktawie Bożego Ciała, Msza św. z procesją eucharytsyczną o godz. 17.00, zaś w niedzielę o godz. 11.30. Do udziału zapraszam wszystkich, szczególnie naszą asystę procesyjną.

Wyjątkowo w sobotę o godz. 19.00 Msza św. w intencji rodzin i członkiń Koła Żywego Różańca z Chrząblic, po liturgii nowenna nieustająca do Matki Bożej z La Salette wraz z procesją po Kalwarii saletyńskie, Zapraszam wszystkich, szczególnie członkinie naszych Kół Różańcowych.

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem.

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;

- środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

- piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.

W piątek, 24 czerwca na Mszy św. o godz. 16.00 modlić się będziemy za zmarłe Janiny i zmarłych Janów. Bliskich proszę zgłaszać, po liturgii w zakrystii.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

Ostatnio zmieniany piątek, 10 czerwiec 2022 19:49
Powrót na górę