IV Niedziela Adwentu, 18 grudnia 2022

W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystości Narodzenia Pańskiego! W nadchodzącą sobotę Wigilia, która w kalendarzu liturgicznym rozpoczyna okres Narodzenia Pańskiego, a potem kolejne świąteczne dni. Czy jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku do nich przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne! Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia tej Dobrej Nowiny innym.

Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

W tym tygodniu patronujE nam:

Środa, 21 grudnia – św. Piotr Kanizjusz, prezbiter jezuicki, żyjący w latach 1521-1597, wybitny teolog, za co otrzymał tytuł doktora Kościoła (wspomnienie dowolne).

 

Po zakończonej Mszy św. w Rosarium możemy nabyć świece Caritas, opłatek i sianko na stół wigilijny.

Roraty w naszym Sanktuarium sprawowane będą:

  • Od poniedziałku do piątku o godz. 17.00
  • W sobotę o godz. 6.00.

Okazja do spowiedzi:

  • W czwartek od godz. 16.15
  • W piątek od godz. 19.00 do 20.00

W czwartek objazd zgłoszonych chorych między godz. 18.30 a 20.00

Także w czwartek, o godz. 17.00 nowenna do św. Rity z obrzędem poświęcenia róż.

Zbliżają się święta Narodzenia Pańskiego. Msze św. sprawowane będą, według zmienionego porządku:

  • W sobotę, Pasterka sprawowana będzie o godz. 22.00
  • W I i II dzień Świąt (25-26.12) Msze św. będą sprawowane będą o godz.: 30; 10.00; 11.30.

Ofiary na prace prowadzone w naszej wspólnocie:

  • Osoba z Galewa:
  • Rodzina z Galewa:

Dziś taca inwestycyjno – gospodarcza.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

 

 

OD DZISIAJ, W SPRAWACH WIZYTY U CHOREGO I POGRZEBÓW, PROSZĘ ZGŁASZAĆ SIĘ U DZIEKANA DEKANATU TURECKIEGO.

 

Powrót na górę