Odpust ku czci św. Walentego, 11 lutego 2024

Przeżywamy dziś w naszej Wspólnocie odpust ku czci św. Walentego, współpatrona Parafii.

Podczas każdej Mszy św. poświęcenie lekarstw, mandarynek i pomarańczy, które prosimy zabrać ze sobą.

Podczas Sumy odbędzie się także obrzęd poświęcenia i egzorcyzmowania oleju św. Walentego.

Msze św. w dniu dzisiejszym:

  • O godz. 7.00
  • O godz. 9.00
  • O godz. 11.30 uroczysta Suma pod przewodnictwem O. Romana Woźnicy, klaretyna, posługującego przed laty na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.
  • O godz. 16.00

Zachęcam do jak najliczniejszego udziału w uroczystościach odpustowych.

W poniedziałek, w świetlicy wiejskiej w Kalinowej będzie przeprowadzona kolejna akcja poboru krwi między godz. 9.00 a 12.00. Zachęcamy do podzielenia się swoją krwią z innymi.

W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 9.00 i 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas.

Na prośbę Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w środę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, z której ofiary zostaną przekazane potrzebującym w Ukrainie.

Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.

W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian, dzieci, młodzież i starszych na godz. 16.30

W piątek po Popielcu odbywa się też specjalna modlitwa w intencji zranionych i wykorzystanych: nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych przygotowane zostało w Biurze Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

Od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu o godz. 11.00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i słuchać nauk pasyjnych.

Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

W środę, 14 lutego – św. św. Cyryl i Metody, Apostołowie Słowian, których również śmiało możemy traktować jako ojców tamtejszej kultury i piśmiennictwa.

W przyszła niedzielę taca inwestycyjno – gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać. 

Powrót na górę