XXIV Niedziela Zwykła, 15 września 2024 Wyróżniony

Pytanie: kim jest Jezus, winno nieustannie do nas powracać, a my życiem (nawet za cenę jego ofiarowania/oddania) winniśmy dawać właściwą odpowiedź: że On jest naszym Panem i Mesjaszem, źródłem życia, dobra i wszelkiego szczęścia.

Dzisiaj, w trzecią niedzielę września, w Polsce przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy nam zatem modlitwa w intencji wszystkich dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

Jeszcze dziś po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie z rodzicami i uczniami kl. III przygotowujących się do spowiedzi i I Komunii św.

We wtorek wspominamy 85. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o wszystkich pomordowanych na Wschodzie, o wszystkich ofiarach „Golgoty Wschodu” oraz prosimy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

We wtorek 17 września, w wigilię św. Stanisława Kostki, zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież, którym patronuje, na modlitwę w ich intencji przy Jego relikwiach. Początek o godz. 18.00.

W czwartek 19 września, będziemy przeżywać kolejną rocznicę zjawienia się Matki Bożej w La Salette. Tego dnia także będziemy przeżywać Dekanalny Dzień Skupienia Kół Różańcowych naszego Dekanatu:

• O godz. 17.00 Msza św.
  • Między godz. 18.00 – 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 19.00 Modlitwa Różańcowa wraz z procesją saletyńską

W piątek, 20 września, po Mszy św. o godz. 17.00 na Organistówce spotkanie z dorosłymi, którzy chcieliby pogłębić swoją formację religijną.

W sobotę, 21 września o godz. 9.00 na Organistówce spotkanie dla chętnych, którzy chcieliby zaangażować się w Diakonię Liturgiczną naszej Parafii.

W niedzielę, 22 września po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie formacyjne dla uczniów kl. VII i VIII, przygotowujących się do bierzmowania.

Także w niedzielę za tydzień, nowenna do św. Rity z obrzędem poświecenia róż o godz. 16.00.

Przypominamy także, że w każdy czwartek, po Mszy św. o godz. 17.00 odbywają się próby Scholi dziecięcej i młodzieżowej naszej Parafii.

Zapraszamy także do zaangażowania się w Służbę Liturgiczną.

Przekazujemy najlepsze życzenia wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 16 września – św. św. męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary, za którą złożyli w ofierze swoje życie w połowie III wieku.

W środę, 18 września – św. Stanisław Kostka, nowicjusz jezuicki, który odznaczał się wielką pobożnością i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu. Patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej ojczyzny.

W piątek, 20 września – św. św. męczennicy z Korei: pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze.

W sobotę, 21 września – św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii wskazującej ścisły związek między Starym i Nowym Testamentem.

Ofiara na remont plebanii:

• Małżeństwo z Izabelina:

Dziś taca inwestycyjnogospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej Parafii składam Bóg Zapłać.

W sprawie remontu plebanii – trwają jeszcze prace organizacyjne. Dziękuję wszystkim, którzy w czwartek i piątek pomogli w spakowaniu pozostałych rzeczy na plebanii i w przewiezieniu ich na miejsce przechowywania w czasie remontu.