XXVI Niedziela Zwykła, 29 września 2024

Dobiega końca wrzesień; chyba na dobre weszliśmy w obowiązki związane z nowym rokiem szkolnym, w codzienne sprawy po czasie wakacji i urlopów. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty.

Zatroszczmy się też o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. Przypominamy, że przygotowanie do sakramentów świętych: do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.

Po raz 110. Kościół obchodzi Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, którego celebracja od kilku lat wyznaczona jest na ostatnią niedzielę września. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. Nadto w ostatnich dwóch latach wielu uchodźców przybyło z ogarniętej wojną Ukrainy. Pragniemy dziś wyrażać wdzięczność wszystkim, którzy wspierają w różny sposób uchodźców. A my wszyscy starajmy się okazywać życzliwość dla tych, którzy pośród nas poszukują schronienia, chciejmy towarzyszyć im naszą modlitwą.

Jeszcze dziś, po Mszy św. o godz. 9.00 nowenna do św. Michała Archanioła i procesja do figury przy Mogile Powstańczej.

Także dziś, na godz. 17.00 do Organistówki zapraszam, gdyby było życzenie, członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowej modlitwy.

Nabożeństwa w tym tygodniu:

• Od poniedziałku do piątku o godz. 16.30
  • W sobotę o godz. 9.00
  • W niedzielę o godz. 11.00.

O prowadzenie rozważań różańcowych, bardzo proszę:

• We wtorek: dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej
  • W środę: bierzmowani z kl. VII
  • W czwartek: Schola
  • W piątek: Służba Liturgiczna
  • W sobotę: Koło Żywego Różańca z Izabelina.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

• W piątek:
  • Spowiedź od godz. 7.00 do 7.20 i od 15.15 do 16.30
  • Objazd zgłoszonych chorych wyjątkowo od godz. 17.30
  • Godzina Miłosierdzia z wystawieniem od godz. 15.00
  • W sobotę nabożeństwo wynagradzające od godz. 8.00.
  • O włączenie się w przygotowanie liturgii Mszy św. o godz. 8.00 proszę KŻR z Bratuszyna
  • O prowadzenie różańca proszę KŻR z Izabelina
  • Po nabożeństwie konferencja formacyjna dla wszystkich KŻR i nie tylko.

Serdecznie pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń. Dla ostatnio zmarłych Parafian pragniemy prosić o szczęście wieczne…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Dzisiaj, w niedzielę, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, w których misji odnajdujemy „rozszyfrowanie” znaczenia ich imion: Michał – „któż jak Bóg”, Gabriel – „moc Boża” i Rafał – „Bóg uzdrawia”].

W poniedziałek, 30 września – św. Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy rozpropagowanie znajomości Pisma Świętego w Kościele przez jego łacińskie tłumaczenie zwane „Wulgatą”.

We wtorek, 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka odznaczająca się pokorą, prostotą ewangeliczną i wielką ufnością Bogu, patronka misji.

W środę, 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, którzy pragną powiedzieć, że Bóg czuwa nad swoim stworzeniem, troszczy się o nie, posyłając mu nieustannie opiekunów i towarzyszy.

W piątek, 4 października – św. Franciszek z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr, postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie, a radykalizm jego życia znajduje wielu naśladowców po dziś dzień.

W sobotę, 5 października – św. Faustyna Kowalska, apostołka, sekretarka Bożego miłosierdzia, której „Dzienniczek” jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł mistycznych.

Ofiary na remont plebanii i prace prowadzone w Sanktuarium:

• Osoba z Dzierżąznej:
  • Pielgrzymi na Górę św. Anny:

W ubiegły piątek została podpisana umowa z wykonawcą zadania realizowanego w ramach rządowego programu Odbudowy Zabytków Polski Ład. W ramach tego zadania będzie realizowany kolejny etap parafialnego projektu „ W cieniu Galewskiej Góry Przemienienia rewitalizacja historycznej części Wzgórza Galewskiego: remont zabytkowej plebanii”.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej Parafii składam Bóg Zapłać.