XXVII Niedziela Zwykła, 6 października 2024

Niedzielna liturgia słowa mówi o podstawowych rzeczach dotyczących porządku ludzkiego. Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, Bóg stworzył mężczyznę i niewiastę, powołując ich jednocześnie do tworzenia wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej, w której mają stanowić nierozerwalną jedność. Warto i trzeba to powtórzyć w dzisiejszych czasach i we współczesnym świecie, gdy szerzy się propaganda „wszechwzględności” i tymczasowości.

Rozpoczęliśmy miesiąc październik – miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mawiał, że miała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, że towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia, a o której papież Franciszek dodaje, że otwiera ona nas na Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat…, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tym świadectwem, weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Bogu blaski i cienie codziennego życia oraz rozważajmy tajemnice z ziemskiego życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa:

• Od poniedziałku do soboty o godz. 16.30
  • W niedzielę o godz. 11.00

W jutrzejszy poniedziałek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w roku 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej, a raczej pielęgnujmy ją pieczołowicie. W sposób szczególny na Msze św. o godz. 16.00 zapraszam Rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej. Na zakończenie liturgii poświęcenie różańców, które dzieci otrzymają i modlitwa na kalwarii saletyńskiej, jak będzie słonecznie.

W przyszłą niedzielę będziemy w całym kraju obchodzili Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II, dlatego w rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu wpleciemy to, co on nam pozostawił w swoich encyklikach, adhortacjach, listach i homiliach. Chcemy również dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, chcemy materialnie wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież, pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej Parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. Bóg zapłać za składane ofiary.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia pragniemy przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu…

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W piątek, 11 października – św. Jan XXIII, „Papież Dobroci” lub po prostu „Dobry Papież Jan”, który zwołał Sobór Watykański Drugi, patron nuncjuszy apostolskich.

Ofiary na prace prowadzone w parafii:

• Beata i Sławomir Majda:
  • Małżeństwo z Galewa:

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

Pod chórem, na stolikach wyłożone są już kartki wypominkowe. Bardzo proszę, by wypełniając, wpisać wioskę i zaznaczyć czy są to: jednorazowe, półroczne czy roczne. Przy tej okazji, jak co roku, proszę o złożenie ofiary na utrzymanie cmentarza                           i wywóz śmieci z niego.