XXX Niedziela Zwykła, 27 października 2024 Wyróżniony

„Kościół to nie tylko dom z kamieni i złota, Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota…” – śpiewamy w jednej z pieśni i w sposób szczególny tę prawdę pragniemy sobie uświadomić, obchodząc uroczystość Rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Choć to data umowna, chcemy przez każdorazowy udział w Eucharystii wspólnotę Kościoła, wspólnotę braci i sióstr w jednej wierze tworzyć i umacniać.

W poniedziałek nabożeństwem różańcowych zakończy się nawiedzenie ikony Jasnogórskiej w rodzinach mieszkańców Kalinowej. Początek o godz. 18.00 na Gajówce, a zakończenie Apelem Jasnogórskim w kościele. O prowadzenie modlitwy różańcowej proszę KŻR nr 2 z Kalinowej.

Nawiedzenie w rodzinach mieszkańców Dzierżąznej, Czarnej Niwy i Józefowa rozpocznie się w niedzielę 3 listopada Mszą św. o godz. 11.30.

Do końca października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe

• Od poniedziałku do środy o godz. 16.30
  • W czwartek o godz. 18.00

O prowadzenie modlitwy różańcowej, proszę:

• W poniedziałek KŻR z Bratuszyna
  • We wtorek KŻR z Chrząblic
  • W środę KŻR z Izabelina

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca

• Spowiedź z racji I piątku miesiąca w czwartek od godz. 16.00 do 17.00.
  • Objazd zgłoszonych chorych w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.
  • Różaniec wynagradzający prowadzony przez KŻR nr 1 z Kalinowej w sobotę o godz. 8.00

W piątek, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu chcemy oddać cześć wszystkim wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Ta uroczystość to również przypomnienie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną.

Msze św.:

• W kościele o godz. 8.30
  • Na cmentarzu o godz. 10.30 a rozpocznie się modlitwą wypominkową.

Nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za wszystkich, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności; modlimy się za wszystkich zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Na mocy specjalnego papieskiego przywileju każdy kapłan może sprawować trzy Msze Święte pod specjalnymi warunkami.

• O godz. 8.00 Różaniec wynagradzający prowadzony przez KŻR nr 1 z Kalinowej.
  • O godz. 8.45 zostaną odczytane wypominki półroczne
  • O godz. 9.00 Msza św.
  • O godz. 10.45 zostaną odczytane wypominki roczne
  • O godz. 11.00 Msza św.
  • O godz. 15.00 na cmentarzu przy Krzyżu rozpoczęcie procesji z wypominkami jednorazowymi, a po niej ok. godz. 16.00 Msza św.

Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie kary za grzechy odpuszczone co do winy. Trzeba ponadto być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć sakramentalną Komunię Świętą, posiadać brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym wszystkim, którzy nas poprzedzili w drodze do Domu Ojca.

Pozdrawiamy serdecznie Solenizantów i Jubilatów tygodnia, przekazując im najlepsze życzenia. Zmarłych w ostatnim czasie Parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 28 października – Święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz, wymieniani w „katalogu” Apostołów jako krewni Pana Jezusa, którzy, według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich, mieli razem głosić Ewangelię i ponieść śmierć męczeńską.

Zbliża się miesiąc listopad, który poświęcony jest modlitwie za naszych zmarłych. Przy wyjściu ze świątyni wystawione zostały specjalne kartki wspominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie. Wypełnione kartki można składać na tacę.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

Spotkanie organizacyjne na chętnych, którzy chcą wziąć udział w pielgrzymce do Włoch w ramach Roku Jubileuszowego odbędzie się w niedzielę 10 listopada po Mszy św. o godz. 9.00

W MIESIĄCU LISTOPADZIE MSZE ŚW. POPOŁUDNIOWE ŁĄCZNIE Z SOBOTĄ

SPRAWOWANE BĘDĄ O GODZ. 16.00.

PROSZĘ O TYM PAMIĘTAĆ.