Ekstremalna Droga Krzyżowa 2023

Kolejny raz w Turku wyruszymy na trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Wyjście poprzedzi msza święta w intencji uczestników w piątek 24 marca 2023 r. o godzinie 20,00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku.

Do wyboru, podobnie jak w latach ubiegłych są cztery trasy:
"Przemienienia Pańskiego" do Galewa przez Grzymiszew, Władysławów i Małoszynę o długości 41km,  
„Matki Boskiej Fatimskiej” do Obrzębina o długości 50km po przejściu pętli przez Przespolew, Malanów, Dziadowice,
„NMP Królowej Polski” w tym roku nieco zmieniona zatacza pętle i przebiega z kościoła NSPJ w Turku do kościoła pw. św. Barbary w Turku przez Kaczki i Galew (40 km)
„Błogosławionego Bogumiła” wiedzie z Turku przez Galew i Spicymierz do Uniejowa (42km).

Ideą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest przejście trasy ponad 40 km w milczeniu, samotnie lub w małych grupkach w nocy,  poza terenami zaludnionymi. W wyznaczonych punktach umiejscowione są stacje drogi krzyżowej, najczęściej znajdujące się przy przydrożnych krzyżach lub kapliczkach Po drodze uczestnicy zatrzymują się przy stacjach, gdzie czytają specjalnie dla nich przygotowane rozważania lub słuchają ich, korzystając z urządzeń mobilnych. Trud wędrowania pozwala głębiej poznać historię męki pańskiej i stanowi obszar do spotkania z Bogiem.

W drodze krzyżowej mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie lub nieletni pod opieką opiekunów prawnych. Do trasy należy odpowiednio się przygotować (prowiant, ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek, nieprzemakalny ubiór, odpowiedni do kilkustopniowych zmian temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych, naładowany telefon komórkowy, latarkę, podstawowe opatrunki, odblaski - najlepiej kamizelki odblaskowe). Można zabrać prosty drewniany krzyż, najlepiej zrobiony własnoręcznie. Ekstremalna Droga Krzyżowa ma charakter indywidualny, więc podczas przejścia wybraną trasą, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, każdy uczestnik zdany jest przede wszystkim na własne siły. W razie dużych trudności i konieczności rezygnacji z dalszej drogi należy zabezpieczyć sobie wśród najbliższych możliwość transportu powrotnego. W ostateczności można korzystać z ogólnodostępnych form pomocy.

Dokładne informacje i deklaracje uczestnictwa znajdują się w Internecie na stronie EDK : http://www.edk.org.pl/ oraz na stronie rejonu Turek na facebooku: https://www.facebook.com/TUREK.EDK .

Ostatnio zmieniany piątek, 17 marzec 2023 10:53
Powrót na górę