Orszak Trzech Króli w Galewskim Sanktuarium, 6 stycznia 2024

W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Światowy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Już dziś gorąco polecam tę dodatkową składkę ofiarności Parafian!

Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku: o godz. 7.00; 9.00 i ok. 11.00 – po zakończeniu Orszaku Trzech Króli.

Po raz kolejny tego dnia, w łączności z całą Polską w naszym Sanktuarium organizujemy Orszak Trzech Króli.

Bardzo serdecznie w imieniu organizatorów zapraszam do włączenia się w Orszaku poprzez zaangażowanie się w jego przebieg czy chociaż przebranie się w odpowiedni strój.

Mieszkańcy Chrząblic, Izabelina I i II reprezentować będą Orszak Króla Baltazara z Afryki. Kolor Orszaku to niebieski. Przed rozpoczęciem Orszaku, bardzo prosimy, by zgromadzili się przy pomniku św. Jana Pawła II o godz. 9.45, gdzie otrzymają śpiewniki, korony i flagi Orszakowe.

Mieszkańcy Galewa, Wincentowa, Dzierżąznej, Czarnej Niwy i Józefowa reprezentować będą Orszak Króla Kacpra z Europy. Kolor Orszaku to czerwony. Przed rozpoczęciem Orszaku, bardzo prosimy, by zgromadzili przy Organistówce od strony lasu o godz. 9.45, gdzie otrzymają śpiewniki, korony i flagi Orszakowe.

Mieszkańcy Kalinowej, Bogdałowa, Woli i Bratuszyna reprezentować będą Orszak Króla Melchiora z Azji. Kolor Orszaku to zielony. Przed rozpoczęciem Orszaku, bardzo prosimy, by zgromadzili się przy plebanii na parkingu o godz. 9.45, gdzie otrzymają śpiewniki, korony i flagi Orszaku.

PORZĄDEK ORSZAKU.

O godz. 9.45 Wszyscy gromadzimy się w wyznaczonych miejscach, gdzie wraz ze swoim Królem i Moderatorem formujemy Orszak.

O godz. 9.50 Orszaki Królów ruszają przy śpiewie kolęd i wskazanych okrzykach wyznaczoną trasą pod balkon naszej świątyni.

O godz. 10.00 rozpoczęcie Orszaku z przed balkonu naszej świątyni.

O godz. 10.15 Orszak Trzech Króli wyrusza w drogę do Galewskiego Betlejem.

Ok. godz. 11.00 po zakończeniu Orszaku rozpocznie się Msza św. w świątyni.

Tego dnia, popoludniu zapraszam całą Wspólnotę Parafialną do udziału w spotkaniu opłatkowym, który odbędzie się w Świetlicy Wiejskiej w Kalinowej o godz. 15.00.

Powrót na górę