Czas przygotowania do odpustu ku czci Pańskiego Przemienienia

NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ODPUSTOWĄ NA PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

W czwartek koronka do Przemienienia Pańskiego oraz uroczyste zasłonięcie obrazu Jezusa Przemienionego w kaplicy Relikwii.

Od przyszłego poniedziałku rozpoczynamy nowennę przygotowująca naszą Wspólnotę Parafialną do uroczystości Przemienienia Pańskiego, dlatego też pokornie proszę i zachęcam do tego, abyśmy po mimo żniw i innych domowych obowiązków, znaleźli odrobinę czasu na wspólną modlitwę oraz zaangażowanie się w liturgię.

W dniach nowenny msza św. sprawowana będzie o godz. 17.00 wraz ze specjalnymi modlitwami, na którą zapraszam.

W niedzielę, 26 lipca msze św. o godz. 9.00 i 11.30 oraz o godz. 16.00 w int. zmarłych Marii i Wincentego Przechadzkich oraz wszystkich fundatorów, dobrodziejów i pielgrzymów. Po mszy popołudniowej udamy się z procesją eucharystyczną na nasz cmentarz parafialny, dlatego też na msze św. o godz. 16.00 zapraszam całą Asystę Procesyjną. Po zakończonej liturgii spotkanie organizacyjne Asysty na Organistówce.

Przypominam także, że msza św. rozpoczynająca uroczystości odpustowe w wigilię – środę – będzie sprawowana o godz. 19.00, nie będzie mszy św. o godz. 17.00.

Bardzo proszę o zgłoszenie się po mszy św. do Rosarium panów, którzy w czasie odpustu pomogą w zbieraniu ofiar.

Program uroczystości odpustowych dostępny będzie na plakatach i na stronie internetowej Parafii.

 • Koszenie trawy w wyznaczonych sektorach bardzo proszę dokonać do 1 sierpnia.
 • Bezpośrednie przygotowanie świątyni i terenu wokół: 3 sierpnia (poniedziałek) od godz. 9.00
 • Dzierżązna: wygrabienie i posprzątanie terenu tzw. cmentarza przykościelnego
 • Chrząblice: powieszenie flag przy głównej bramie, na masztach przy kościele i na stojakach oraz umycie ławek przed balkonem i w lesie
 • Kalinowa: ustawienie konfesjonałów, znaków informacyjnych oraz umycie konfesjonałów
 • Galew: sprzątnięcie i ubranie balkonu oraz przygotowanie dekoracji przed balkonem wraz z Bramą Jubieluszową.
 • Bogdałów i Bratuszyn: sprzątnięcie kościoła wewnątrz
 • Izabelin i Wincentów: zwierzenie konfesjonałów, rozebranie dekoracji, poskładanie dekoracji materiałowych (piątek po odpuście od godz. 16.00)
 • Członkinie KŻR: posprzątanie stacji Drogi Krzyżowej
 • Dzieci szkolne: porządkowanie terenu po odpuście (piątek po odpuście od godz. 10.00)
 • Posługa porządkowa w czasie odpustu: wszystkie jednostki OSP

Z wracam się z pokorną prośbą do całej Wspólnoty Parafialnej o pomoc sprzątaniu naszej świątyni i w przygotowaniach do odpustu oraz w trakcie jego trwania.

BARDZO PROSZĘ WSZYSTKICH:

DZIECI, MŁODZIEŻ I STARSZYCH

O POMOC !!!

W tym roku, przed rozpoczęciem sumy odpustowej ks. Biskup symbolicznym otwarciem Bramy Jubileuszowej rozpocznie Rok Przemienienia w naszym Sanktuarium, na który, jak przekazała w tym tygodniu Nuncjatura Apostolska w Warszawie Ojciec Święty Franciszek udzielił naszemu Sanktuarium, specjalnego odpustu, który będzie można uzyskać od 6 sierpnia tego roku do 6 sierpnia 2021 roku, spełniając warunki określone przez Penitencjare Apostolską. Uroczyste ogłoszenie decyzji Papieża będzie miało miejsce podczas sumy 6 sierpnia o godz. 11.30. Niech zatem nowenna, którą rozpoczniemy w przyszły poniedziałek, jak najlepiej przygotuje duchowo naszą Wspólnotę do tych wydarzeń.

Powrót na górę