Modlitwa o Boże błogosławieństwo w roku 2021

Obraz może zawierać: świeczki

Jeżeli nie będzie innych przeciwwskazań, po niedzieli (w ramach kolędy) zapraszamy mieszkańców poszczególnych wiosek do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo w roku 2021.

W niedzielę ( 17.01) zostanie dokonanie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przy Krzyżach w Galewie i Wincentowie (tak jak to miało miejsce na początku Adwentu) w następującej kolejności:

a. Godz. 17.15 Bratuszyn 28 A, Galew 14,15
b. Godz. 17.20 Wincentów (prawa strona do końca, dalej od Sołtysa do Krzyża, przy Krzyżu błogosławieństwo na cztery strony świata
c. Godz. 17.35 Galew, według kolejności:
                                                                         1) nr 13, 4A
                                                                         2) od świateł do cmentarza (prawa strona)
                                                                         3) od cmentarza do świateł (prawa strona)
                                                                         4) nr 3,2
                                                                         5) Bratuszyn od nr 36 do Kalinowa nr 69
                                                                         6) Błogosławieństwo na cztery strony świata przy Krzyżu (obok drogi wojewódzkiej)
                                                                         7) Od nr 16A do końca: prawa strona
                                                                         8) Od nr 61 do 24 A
                                                                         9) Od nr 23 do 18 i nr 16

W tym tygodniu, w sposób szczególny zapraszamy przedstawicieli rodzin, mieszkających:

I. We wtorek na godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców Galew górka, wokół cmentarza oraz Bratuszyn przy drodze wojewódzkiej

II. W środę na godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców Galewa od nr 56

III. W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców Galewa od nr 31

IV. W sobotę na godz. 16.00 zapraszam mieszkańców Wincentowa.

> W Mszy św. o godz. 17.00 (w sobotę o godz. 16.00) prosimy, by wziął udział przedstawiciel danego domu, proszę także o zaangażowanie się w przebieg liturgii.

> Po mszy św. będzie możliwość wzięcia przygotowanego tzw. pakietu kolędowego, w którym znajdziemy m.in.: reprodukcję obrazu Jezusa Przemienionego z naszej kaplicy wraz z tekstem modlitwy jubileuszowej, pamiątkę przejścia przez Bramę Jubileuszową, foldery z tekstem Koronki i Litanii do Przemienienia Pańskiego. Będzie możliwość otrzymania także buteleczki z wodą święconą. Buteleczki te, będą także do wzięcia w ciągu dnia w naszej świątyni (pod chórem).

> O godz. 18.15 ( w sobotę o godz. 18.00) przeprowadzona zostanie z naszej świątyni transmisja modlitwy Błogosławieństwa Domów, po której prosimy, by każdy w swym domu dokonał pokropienia wodą święconą zabraną z kościoła, mieszkań i obejścia.

W niedzielę (24.01) od godz. 17.15 będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przy Krzyżach na Dzierżąznej, Czarnej Niwie, Józefowie, Kalinowej, Bogdałowa i Woli.

Odpowiadając na prośbę niektórych rodzin – z zachowaniem przepisów sanitarnych – istnieje możliwość odwiedzenia rodzin, które tego pragną i o taką kolędą indywidualną proszą. Dlatego przez najbliższy tydzień (do 24.01) istnieje możliwość zgłoszenia takiej chęci w formie telefonicznego zapisu (sms), informacji internetowej (mail), poprzez aplikację na telefon bądź zapisu w zakrystii. Zgłaszając się, proszę o podanie nr. telefonu kontaktowego. Termin odwiedzin tych rodzin podany zostanie w stosownym czasie, jeśli nie będzie innych - przeciwnych wskazań czy przepisów. (Zgłaszając się prosimy o podanie imienia i nazwiska, adresu i tel. kontakotwego).
Ostatnio zmieniany środa, 13 styczeń 2021 20:37